MENÜ 

2018 Kurumsal Eğitim Araştırması Devam Ediyor

18 Nisan 2018 Çarşamba

TEGEP, kurumlardaki eğitim/gelişim alanı ile ilgili bazı temel göstergelerin düzenli olarak izlenebilmesi amacıyla her yıl Kurumsal Eğitim Araştırması’nı gerçekleştiriyor.

2017 yılı verilerini içeren araştırma süreci Mart ayı başında başladı. Araştırma sürecinin 2018 yılının ilk yarısı içinde tamamlanması hedefleniyor. Araştırmaya katılan kurumların verdikleri bilgiler sayesinde ortaya çıkan sonuçlar, araştırmaya katılsın ya da katılmasın her kurum için eşsiz bir kıyaslama bilgi tabanı oluşturuyor. Bu nedenle eğitim ve gelişime yatırım yapan tüm kurumlarımızı bu araştırmaya katılmaya davet ediyoruz.

Araştırmaya katılmak için bu linki kullanabilirsiniz: 
https://tr.surveymonkey.com/r/TEGEP_KEA2018  
 
Araştırmanın kapsamında, eğitim saatleri, odaklanılan öğrenme alanları, en çok tercih edilen yöntemler, eğitim giderleri gibi konulara ilişkin veriler yer alıyor. Ülkemizde eğitim ve gelişim alanında sağlıklı kıyaslama bilgisinin bulunmadığı düşünüldüğünde çalışmanın bulguları alanımız için son derece önemlidir. Aynı zamanda her yıl yapılan ölçümler sonucu belirginleşen eğilimler, alanın yönetimi açısından her kuruma ayrı ayrı ışık tutacak ve ilham verecek niteliktedir. 
 

Kurumlar, araştırma sonucunda elde edilen göstergeleri, çalışan sayılarına ya da finansal rakamlarına oranlayarak öğrenme ve eğitim süreçlerini daha farklı perspektiflerden takip edebilme imkanı bulacaktır. Bu açıdan araştırma, eğitim ve gelişim alanındaki izleme ve ölçme uygulamalarına önemli katkılar sağlamaktadır.

2016 verileri için 2017 yılında yayınlanan raporun tamamı TEGEP üyeleri ve araştırmaya katılan firmalarla paylaşılmıştır. Özet verileri içeren yönetici özeti ise web sayfamızdan tüm paydaşlarımızın erişimine açıktır; buradan ulaşabilirsiniz.

  
Okunma Sayısı: 254 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER