MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,5 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

21. Eğitimciler Zirvesi'nde Kurumsal Eğitim Araştırması'nı Anlattık

21 Nisan 2018 Cumartesi

2017 Kurumsal Eğitim Araştırması ile 18 Nisan'da HR Dergi tarafından gerçekleştirilen Eğitimciler Zirvesi'ne konuk olduk.

TEGEP olarak, kurumlardaki eğitim/gelişim alanı ile ilgili bazı temel göstergelerin düzenli olarak izlenebilmesi amacıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Eğitim Araştırması’nın, 2016 yılı verilerini içeren araştırma raporunu Şubat ayında yayınlamıştık.

Eğitim ve gelişim alanında sağlıklı ve yerel bir kıyaslama bilgisinin oluşmasına önemli bir katkı sağlayan araştırmamıza dair bir oturumla yer aldığımız 21. Eğitimciler Zirvesi'nde,  TEGEP Başkanı Aylin Obalı ve TEGEP Denetleme Kurulu üyesi Üyesi Mehmet Gürsoy bir sunum gerçekleştirdiler. Sn. Mehmet Gürsoy'un, 2017 KEA Raporuna dair temel verileri paylaştığı, Sn. Aylin Obalı'nın ise, eğitim ve gelişim alanında global göstergeler içeren ATD'nin State of the Industry Report'u üzerinden aynı metriklere ilişkin kıyaslama bilgilerini paylaştığı oturum ilgiyle izlendi. Ayrıca sunum sırasında katılımcılara rapor verilerine dair sorular yöneltildi ve verilere dair doğru tahminlerde bulunan üç katılımcıya TEGEP Yayınları'nın ilk kitabı ve eğitim profesyonellerinin baş ucu kitabı olarak değerlendirilen Anlatmak Eğitim Değildir kitabı hediye edildi.

  

Sunumun sonunda, her yıl yapılacak ölçümlerle eğilimlerin daha da belirginleşeceği ve alanın yönetimi açısından her kuruma ayrı ayrı ışık tutacak nitelikte olacağı hatırlatılarak; tüm kurumlar, veri toplama süreci devam eden 2018 Kurumsal Eğitim Araştırması'na katılmaya davet edildi.
 
Devam eden Kurumsal Eğitim Araştırmasına katılmak için bu linke tıklayınız.
 

2016 verileri için 2017 yılında yayınlanan raporun tamamı TEGEP üyeleri ve araştırmaya katılan firmalarla paylaşılmıştı. Özet verileri içeren yönetici özeti ise web sayfamızda genel erişime açıktır; buradan ulaşabilirsiniz.
 
Okunma Sayısı: 2428 Diğer HABERLER