MENÜ 

Anlatmak Eğitim Değildir Atölyesi 5 Şubat'ta

23 Ocak 2019 Çarşamba

 
Eğitim ve gelişim dünyasının deneyimli ve değerli projelere imza atan profesyonellerini bir araya getiren TEGEP, bu deneyimleri sektördeki diğer profesyonellerle paylaşmak ve meslektaşlarımızın gelişim süreçlerine katkı sağlamak üzere düzenlediğimiz etkinliklerimize 2019'da da devam ediyoruz. 

Bu etkinliklerimizden biri de, 2017 yılı sonunda ilkini gerçekleştirdiğimiz "Anlatmak Eğitim Değildir"  adlı atölye çalışması. “Anlatmak Eğitim Değildir Atölyesi”, TEGEP yayınlarından çıkan “Anlatmak Eğitim Değildir” kitabının rehberliğinde tasarlandı; daha önce İstanbul, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirdiğimiz atölyelerden öğrendiklerimizle yenilendi ve zenginleştirildi. Tam günlük bir atölye çalışması olarak yenilenen bu atölye çalışmasında, Anlatmak Eğitim Değildir’in özünü ve bu özü yaşatabilmenize imkan sağlayan ilkeleri, yine kitabın bulgularıyla etkin öğrenme aktiviteleri eşliğinde deneyimleyeceğiz.

Biliyoruz ki başarılı bir eğitim için, anlatmaktan daha fazlasına ihtiyacımız var... Bir eğitimi başarılı yapan tüm bileşenleri hep birlikte ele alma imkanı bulacağımız bu çalışmada; anlatmanın büyüsüne kapılmadan, performans odağını kaybetmeyen ve katılımcılarımızın deneyimler yaşamasına izin veren eğitim tasarımlarını nasıl yapabileceğimizi keşfedeceğiz ve keşfettiğimiz bu ilkeleri deneyimleyeceğiz.
 

Bu atölye çalışmasını Ayşegül Güldamlası fasilite edecek.  Eğitmenin kısa özgeçmişi aşağıda yer almaktadır.

Tarih: 05 Şubat 2019
Yer   : Hayat Varlık Yönetim A.Ş. 
Profilo Plaza B Blok Kat: 1, 34394 Mecidiyeköy / İstanbul 
Saat: 09:30 - 16:30

  • Kayıt ücretleri: 
  • TEGEP Üyesi - 250 TL (Kdv hariçtir)
  • TEGEP Üyesi Değil -  450 TL (Kdv hariçtir)
  •  
  • Kayıt formuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Ayşegül Güldamlası

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans mezunu olan Ayşegül Güldamlası, profesyonel çalışma hayatına Enocta’da Eğitsel Tasarım Uzmanı olarak başlamıştır. Enocta’daki çalışma hayatı süresince farklı sektörlerden kurumsal müşteriler için gerçekleşen pek çok projede eğitim tasarımı yapmıştır.

2010 yılında BilgeAdam’da, İK ve Eğitim Teknolojileri biriminde, Kurumsal Proje Yöneticisi olarak, e-öğrenme biriminin yeniden yapılanması, üretim süreçlerinin tasarlanması ve e-öğrenme projelerinin yönetimi görevini üstlenmiştir.

BilgeAdam’dan sonra Doğa Grubu’na bağlı olan Doğa Bilişim Holding’de İçerik Geliştirme ve Eğitim Müdürü görevine getirilmiştir. Görev süresince şirketin uzaktan eğitim stratejilerinin belirlenmesi ve bu stratejiler doğrultusunda içerik üretim ekibinin oluşturulması, eğitim kataloğunun belirlenmesi, üretiminin yapılması ve müşteri tarafında bu eğitimlerin tanıtım tutundurulması görevlerini üstlenmiş; eğitim tasarımı ve müşteri eğitimlerini gerçekleştiren ekibi yönetmiştir.

2013 yılında insan kaynakları, eğitim, süreç yönetimi ve danışmanlığı alanlarında faaliyet gösteren Ceviz Akademi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve bu dönemde birçok kuruma insan kaynakları ve eğitim süreçlerini yapılandırmakta danışmanlık yapmış ve bireysel gelişim eğitimleri vermiştir.

2015 yılında, Otomotiv sektöründe ana yan sanayi olarak hizmet veren global bir holdingde Akademi Yöneticisi olarak işe başlamış; Şubat 2017 tarihine kadar bu görevi sürdürmüştür. Bu dönemde mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışanlar için Vardiya Amiri Liderlik, Potansiyel Geliştirme, Satınalma Okulu, İç Denetçi ve SQE Geliştirme gibi ezber bozan teknik, fonksiyonel ve davranışsal gelişim programları tasarlamış; ihtiyaç analizi, tedarikçi yönetimi, eğitim tasarımı, iç eğitmenlik ve yetenek yönetimi gibi birçok kurumsal akademi sürecini oluşturmuş ve yönetmiştir.

Ayşegül Güldamlası, TEGEP üyesidir ve Anlatmak Eğitim Değildir'in kitabının hazırlık aşamasında gönüllü olarak katkı sağlamıştır. Güldamlası, 10 yıllık eğitim ve yönetim yolculuğundan sonra şirketlerin kurumsal gelişim ve dönüşümüne katkı sağlamak için Adisa bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 
 
 
Okunma Sayısı: 617 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER