MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,45 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

Anlatmak Eğitim Değildir Kitabı Çıktı.

30 Ekim 2017 PazartesiTEGEP Yayınları'nın ilk kitabı Anlatmak Eğitim Değildir ÇIKTI.

Sipariş Formu :
https://goo.gl/forms/Eg7pidOXsy7oKTEF3
 
TEGEP, eğitim ve gelişim alanında yol gösterici ilkeler belirlemek, yenilikçi fikirler üretmek, araştırma ve geliştirme yapmak, nitelikli bilgi üretmek ve yerel bir öğrenme kültürünün toplumda yayılmasını sağlamak misyonu ile yola çıkmıştır. Öğrenme kültürünü toplumun tüm katmanlarına yaymayı ise kendine vizyon olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda; kurumları, eğitimcileri, akademisyenleri ve eğitim alanında çalışan diğer tüm paydaşları, bir iş birliği ve üretim zemininde buluşturmayı hedeflemektedir.


Bu çerçevedeki çalışma alanlarımızdan biri de eğitim ve gelişim profesyonellerinin gelişimine kaynak olacak önemli yayınları Türkçe’ye kazandırmaktır. Anlatmak Eğitim Değildir de bu çalışma alanının bir çıktısı olarak Türkçeleştirilmiştir. Harold Stolovitch ve Erica J. Keeps tarafından yazılan ve ATD tarafından yayımlanan, orijinal adı Telling Ain't Training olan kitap, alanın en iyi bilinen kitaplarından birisidir. Kitapta, zengin bir akademik birikim, uygulama örnekleri içeren şekilde ve samimi bir dille aktarılmaktadır. Bu açıdan kitap, eğitim profesyonellerinin yanı sıra, öğretmenler, veliler, akademisyenler ve eğitim ile bir şekilde ilgili herkes için değerli bir kaynaktır. 
 
Eğitim ve gelişim profesyonelleri için bir başucu kaynağı olan bu kitabın, basıldığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türk okurları için de faydalı olmasını diliyoruz.
 
“Anlatmaktan Eğitim Değildir”  için yapılan yorumlar

“İşe yarayan bir eğitim geliştirmek için erişilebilir harika bir rehber! Bu kitap mevcut akademik düşüncenin en iyisini eğitimcilere konuşma dilinde, pratik ve kullanılabilir bir şekilde sunuyor. Dipnotlar daha fazlasını isteyenler için fevkalade bir kaynak. En basitle haliyle süper.”
Bonnie Beresford, Capital Analytics, Müşteri Hizmetleri, Başkan Yardımcısı
 
“Bu kitabı yıllardır çalışanlarıma, öğrencilerime ve kâr amacı gütmeyen örgütler için çalışan arkadaşlarıma öneriyorum. Birinin öğrenmesine yardımcı olmak isteyen herkes için en doğru ve okuması en kolay kitap. Özellikle teknoloji hakkındaki yeni bölüm çevrim içi öğrenme ile ilgilenenler için faydalı. Ve doktora öğrencilerim bu 300’den fazla referansı olan güncellenmiş versiyonu sevecekler.”
Pettie Van Rekom, Capella Üniversitesi, Eğitim ve Performans Gelişimi, Profesör - Iowa Writers Online, Çevrim İçi Öğrenme Direktörü
 
“İkna edici bir şekilde sunulan önemli bir konu. Bu kitabın öğrenme ve performans arasındaki diyaloğu nasıl geliştireceğini görebiliyorum.”
Allison Rossett, San Diego Devlet Üniversitesi, Eğitim Teknolojisi Profesörü
 
“Nasıl öğrendiğimiz ile ilgili bu pratik, yenilikçi ve iyi araştırılmış kitap, tüm öğrenme ve performans profesyonelleri için çok değerli bir araç. Eski bir eğitim ve değişim yönetimi başkan yardımcısı olarak, o dönemde var olsaydı, tüm eğitimcilerin, koçların ve yöneticilerin bu kitabı okumalarını zorunlu kılardım. Çok iyi!”
Michel Desjardins, Bank of Kanada İş Geliştirme, BDC Danışmanlık Grubu, Kıdemli Başkan Yardımcısı
 
“Bu, öğretme konusunda algılarınızı değiştiren harika bir kitap. Harold ve Erica’nın bu konuda söyleyeceklerini her zaman dikkatle dinledim. Şimdi,  her zaman istediğim gibi, Harold ve Erica’ya hızlıca ulaşmanın bir yolu. İkna edici, eğlenceli ve ilginç bir kitap.”
J. Kimball Dietrich, Güney Kaliforniya Üniversitesi, Finans ve İş Ekonomisi, Doçent Doktor
 
“Anlatmak Eğitim Değildir”e o kadar inanıyorum 5 kopya sipariş ettim ve bölgemizdeki 5 eğitimci ile kitap üzerinden çalışma yapacağım. Eğitimcilerim ile kitabınızdaki bilgileri paylaşma fırsatım olduğu için çok mutluyum. Onların da faydalanacağını ve kendilerini bir adım öteye taşıyacaklarını hissediyorum.”
Kenyon Boswell, Katy Bağımsız Okul Bölgesi, Teknoloji Eğitim Süpervizörü
 
“Kitabınız “Anlatmak 
Eğitim Değildir”in beni ve bir şirketin eğitim programını nasıl olumlu biçimde dönüştürdüğünü bilmenizi istiyorum. En heyecan vericisi de eğitim alan yeni çalışanların yorumları oldu: “Çok organize”, “Anlaması çok kolay”, “Bu katıldığım en iyi eğitim”… En inanılmaz kısım ise mevcut çalışanların eğitim sonrası yeni işe alınanların geldiği yüksek seviyeden bahsetmeleri ve mevcut çalışanların kendilerinin de bu eğitimi çok beğenmesi sebebiyle eğitime katılmak istemeleri. Böylesine aydınlatıcı, anlaması kolay ve dönüştürücü bir kitap için teşekkürler.”
Pamela Sullivan, PS Sullivan & Co.  Teşhis ve Koruma Danışmanı
 
“Kitabınız “Eğitim Anlatmak Değildir”i yeni bitirdim ve sizi harika kitabınız için takdir etmek amacıyla bir not bırakmak istedim. Son birkaç yıldır kayda değer literatürü inceliyorum ve yayınınız uzun zamandır denk geldiğim en açık ve en doğrudan yayınlardan biri bence. Bizim eğitim örgütümüzdeki herkesin bu kitabı incelemesini tavsiye ediyorum çünkü “her şeyi bir araya getiren” harika bir araç görevi görüyor.”
Steve Sniderman, Amway, Küresel Satış Birimi, Küresel Eğitim ve Öğretim, Performans Geliştirme Danışmanı


 

 
Okunma Sayısı: 6806 Diğer HABERLER