MENÜ 

Eğitim ve Gelişim Yönetiminde Temel Bilgi ve Beceriler Modülü ile 24-25 Nisan'da

28 Mart 2019 Perşembe

TEGEP çatısı altında, farklı kurum ve sektörlerde çalışan eğitim gelişim profesyonelleri üyelerinden oluşan Çalışma Komitelerinin çalışmaları neticesinde, çok değerli birikimlerin ortak bir dilde buluştuğu ve dünyadaki trendlerle harmanlanmış eğitim ve gelişim programları hazırlanıyor.

Bu eğitim programlarından ilki, TEGEP Eğitim Programları Tasarım ve Geliştirme Komitesi'nin çalışmaları neticesinde hazırlanan ve 2013 yılından beri eğitim ve gelişim profesyoneli olan meslektaşlarımızın gelişimine katkı sunan TEGEP Eğitim ve Gelişim Yönetimi Programı idi. 

Bu Eğitim Programı'nın 2019 yılındaki ikinci eğitimleri, ilk modülü olan Eğitim ve Gelişim Yönetiminde Temel Bilgi ve Beceriler Modülü ile 24-25 Nisan'da yeniden başlıyor. Temel Bilgi ve Beceriler Modülü'nün eğitmeni, aynı zamanda TEGEP Seritifikasyon ve Eğitim Programları Komitesi üyesi ve DK(yedek) üyemiz olan Fatma Yıldız'dır. Eğitmenin kısa özgeçmişi ve eğitim içeriği ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Eğitim kayıt formu için bu linke tıklayınız.
 
  • Kayıt ücretleri: 
Eğitime katılım ücretlidir ve belirlenen ücretler TEGEP Üyeleri için 600 TL, üye olmayan katılımcılar için 1000 TL'dir. *Belirtilen tutarlar Kdv hariçtir.
 

Tarih: 24-25 Nisan 2019
Yer   : İstanbul
Saat: 09:30 - 16:30

  •  

Modül içeriği aşağıdaki başlıklara ilişkin temel kavramlardan oluşmaktadır.
Kurumlarda eğitim ve gelişimin yarattığı değer
Eğitim departmanlarının ana fonksiyonları
İK ve Eğitim faaliyetlerinin ilişkileri
Eğitim Döngüsü
Yetişkinlerin Öğrenme Özellikleri
Kaynak Yönetimi
Eğitim Bütçesi
Eğitim Raporlama
Tedarikçi Yönetimi
Digital Dünya
Temel Yetkinlikler
Eğitim Metrikleri
Etik – KVKK

Fatma Yıldız
Türkiye’de “Yetişkin Eğitimi (Androgoji)” üzerine akademik öğretim veren tek kurum olan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlamasıbölümünden 2001 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Ensititisünde  pedagojik formasyon alarak, Halk Eğitimi yüksek lisansını tamamladı.

Artı Sağlık Çevre Kalite Danışmanlık şirketinde Eğitim Koordinatörü olarak, çok çeşitti sektörlerde mevcut durum değerlendirmesi, eğitim ihtiyaç analizi çalışmaları yürüterek, iş sağlığı ve güvenliği, davranış odaklı güvenlik yönetimi, eğitici eğitimi  konularında firmaya özel eğitimler hazırladı, değerlendirme çalışmalarında bulundu.

Çağdaş Drama Derneği’nin “Yaratıcı Drama Liderliği” sertifika programını tamamladı. Yordam HR İK ve yönetim danışmanlığı şirketinde, 4 yıl boyunca insan kaynaklarının tüm fonksiyonlarıyla ilgili projelerde görev aldı. Ardından Sütaş’ta 5 yıl Eğitim ve Gelişim Müdürü görevini yürüttü. Bu süreç içerisinde; yetenek yönetimi, uzman gelişim programı, tanıma takdir sistemi, performans yönetim sistemi, Ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, kariyer yönetimi kurgusu, iç satış eğitimlerinin hazırlanması, iç eğitmen yetiştirilmesi, satış eğitimleri projesi, sosyal aktivite grubu yönetimi gibi çok çeşitli konuları yöneterek deneyim kazandı.

Ardından e-nocta ile elearning dünyasını ve digital dünyanın zenginliğini keşfetti. Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı. Erickson International School’dan “Profesyonel Koçluk Belgesi” aldı. 
NBS Akademinin Genel Müdürlüğünü görevini 3,5 yıl yürüttükten sonra şu an freelance eğitmenlik, danışmanlık ve koçluk yapmaktadır. 

Okunma Sayısı: 543 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER