MENÜ 

Eğitim ve Gelişim Yönetiminde Temel Bilgi ve Beceriler Modülü 27-28 Eylül'de!

4 Eylül 2019 Çarşamba

TEGEP çatısı altında, farklı kurum ve sektörlerde çalışan eğitim gelişim profesyonelleri üyelerinden oluşan Çalışma Komitelerinin çalışmaları neticesinde, çok değerli birikimlerin ortak bir dilde buluştuğu ve dünyadaki trendlerle harmanlanmış eğitim ve gelişim programları hazırlanıyor.

Bu eğitim programlarından ilki, TEGEP Eğitim Programları Tasarım ve Geliştirme Komitesi'nin çalışmaları neticesinde hazırlanan ve 2013 yılından beri eğitim ve gelişim profesyoneli olan meslektaşlarımızın gelişimine katkı sunan TEGEP Eğitim ve Gelişim Yönetimi Programı idi. Bu program, 2018 yılı itibariyle kurulan TEGEP Seritifikasyon ve Eğitim Programları Komitesi'nin, çalışmalarıyla 2016 yılında MYK tarafından onaylanan ve Resmi Gazete'de yayınlanan Kurumsal Eğitmen Meslek Standartları esas alınarak güncellendi ve içerikler zenginleştirildi.

Bu Eğitim Programı'nın ilk modülü olan Eğitim ve Gelişim Yönetiminde Temel Bilgi ve Beceriler Modülü ile 27-28 Eylül tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. Bu modülün eğitmeni, aynı zamanda TEGEP Seritifikasyon ve Eğitim Programları Komitesi üyesi ve DK(yedek) üyemiz olan Fatma Yıldız'ın kısa özgeçmişi aşağıda yer almaktadır.

Kayıt formu için tıklayın!

  • Kayıt ücretleri:

TEGEP Üyeleri için 600 TL
Üye olmayan katılımcılar için 1000 TL'dir.
*
Belirtilen tutarlar Kdv hariçtir.

Tarih: 27-28 Eylül 2019
Yer : Allianz Akademi, Allianz Tower / İstanbul
Saat : 09:30 - 17.00

Modül içeriği aşağıdaki başlıklara ilişkin temel kavramlardan oluşmaktadır.
Kurumlarda eğitim ve gelişimin yarattığı değer
Eğitim departmanlarının ana fonksiyonları
İK ve Eğitim faaliyetlerinin ilişkileri
Eğitim Döngüsü
Yetişkinlerin Öğrenme Özellikleri
Kaynak Yönetimi
Eğitim Bütçesi
Eğitim Raporlama
Tedarikçi Yönetimi
Digital Dünya
Temel Yetkinlikler
Eğitim Metrikleri
Etik – KVKK

Fatma Yıldız
Türkiye’de “Yetişkin Eğitimi (Androgoji)” üzerine akademik öğretim veren tek kurum olan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlamasıbölümünden 2001 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Ensititisünde pedagojik formasyon alarak, Halk Eğitimi yüksek lisansını tamamladı.

Artı Sağlık Çevre Kalite Danışmanlık şirketinde Eğitim Koordinatörü olarak, çok çeşitti sektörlerde mevcut durum değerlendirmesi, eğitim ihtiyaç analizi çalışmaları yürüterek, iş sağlığı ve güvenliği, davranış odaklı güvenlik yönetimi, eğitici eğitimi konularında firmaya özel eğitimler hazırladı, değerlendirme çalışmalarında bulundu.

Çağdaş Drama Derneği’nin “Yaratıcı Drama Liderliği” sertifika programını tamamladı. Yordam HR İK ve yönetim danışmanlığı şirketinde, 4 yıl boyunca insan kaynaklarının tüm fonksiyonlarıyla ilgili projelerde görev aldı. Ardından Sütaş’ta 5 yıl Eğitim ve Gelişim Müdürü görevini yürüttü. Bu süreç içerisinde; yetenek yönetimi, uzman gelişim programı, tanıma takdir sistemi, performans yönetim sistemi, Ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, kariyer yönetimi kurgusu, iç satış eğitimlerinin hazırlanması, iç eğitmen yetiştirilmesi, satış eğitimleri projesi, sosyal aktivite grubu yönetimi gibi çok çeşitli konuları yöneterek deneyim kazandı.

Ardından e-nocta ile elearning dünyasını ve digital dünyanın zenginliğini keşfetti. Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı. Erickson International School’dan “Profesyonel Koçluk Belgesi” aldı.
NBS Akademinin Genel Müdürlüğünü görevini 3,5 yıl yürüttükten sonra şu an freelance eğitmenlik, danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Okunma Sayısı: 147 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER