MENÜ 

Eğitimde Tasarımdan Ölçme ve Değerlendirmeye Modülü 16-17 Kasım'da

24 Ekim 2018 Çarşamba

Çalışanların sürekli gelişimini desteklemek üzere TEGEP Eğitim Programları Tasarım ve Geliştirme Çalışma Komitesi’nin çalışmaları neticesinde, çok değerli birikimlerin ortak bir dilde buluştuğu ve Dünya’daki trendlerle harmanlanmış eğitim ve gelişim programları hazırlanıyor.Şirketlerde gerçekleştirilen gelişim programlarının kalitesi ve etkileri, doğrudan eğitim profesyonellerinin vizyonları ve yetkinlikleriyle ilintilidir. TEGEP tarafından sektördeki eğitim uzmanlığı vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan “Eğitim ve Gelişim Yönetimi Programı”nın ana modüllerinden biri olan “Eğitimde Tasarımdan Ölçme ve Değerlendirmeye Modülü ” geliştirilen yeni içeriği ile 16-17 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

Öğretim Tasarımının her bir adımı «aşamalık» özelliği gösterir. Bu yüzdendir ki, ölçme araçlarının planlanması ve geliştirilmesinin, analiz ve tasarım adımlarında düşünülmesi büyük önem arz eder. Performans çıktılarını elde etmede «etkinlik» ancak bu bakış açısıyla gerçekleşir.


Bu doğrultuda hazırlanan eğitim içeriğinde yer alan ana başlıklar ise şöyledir:
 - Değerlendirme Öncesi Öğretim Tasarımı,
 - Değerlendirme Planı,
 - Değerlendirme Araçlarının Geliştirilmesi,
 - Uzun Dönem Değerlendirme
 - Gelişim Hedefi-kazanımlar

 

Bu modüle katılan eğitim profesyonelleri, öğretim tasarımının her aşamasında, değerlendirmeye etki edecek faktörleri göz önünde bulundurarak değerlendirme planı çıkarabilecek ve değerlendirme araçlarını geliştirebileceklerdir. Katılımcıların uzun dönemli değerlendirme yapabilmeleri için öğretim hedefleriyle performans ilişkisini kurmaları sağlanacaktır.
 

Hedef Kitle
Bu modüle öğretim tasarımı konusunda uzmanlaşmak isteyen eğitim profesyonelleri katılabilirler.

 

Sunuş Şekli/Format
Eğitimin her aşaması, örnek bir eğitimin üzerinden, katılımcıların her bir aşamada uygulama yapmaları sağlanarak işlenecektir.

Süre : 2 gün, 09:30-17:00

Tarih : 16-17 Kasım 2018
Eğitmen : Hasan Acar, TEGEP Üyesi ve Pegasus Akademi Yöneticisi

Çevrimiçi Kayıt Formuna Ulaşmak için TIKLAYINIZ
Detaylı bilgi için : 0216 455 18 18
*Katılım kontenjanla sınırlıdır.

Kayıt Ücretleri : TEGEP Üyeleri: 600 TL
TEGEP Üyesi Olmayan Katılımcılar: 1000 TL
*KDV Hariçtir.

 

Eğitmen Hakkında
Hasan ACAR

Pegasus Akademi Yöneticisi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini Eğitim İletişimi ve Planlaması üzerine, Yüksek Lisans eğitimini ise İşletme üzerine yapmıştır. İş hayatına özel okullarda eğitim danışmanı olarak başlayan Hasan Acar hızlı tüketim sektörüne geçerek İnsan Kaynakları ve Eğitim üzerine görev almıştır. Bu süreçte kurum içi eğitmenlik, çalışanların yetkinliklerinin belirlenmesi ve değerlendirilmesi, eğitim tasarımı, iç eğitimci yetiştirme, e-learning gibi projelerde görev almıştır. Daha sonra Acıbadem Sağlık Grubu'nda görev yapan Acar, liderlik eğitimlerinin tasarımı ve e-learning tasarımı çalışmalarında yer almanın yanı sıra kurum içi eğitmen olarak da görev yapmıştır.

Hasang Acar şu an, calışma hayatına Pegasus'ta, Pegasus Akademi Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Okunma Sayısı: 646 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER