MENÜ 

S. Feyzan SAYALI

19 Nisan 2018 Perşembe

Feyzan Özgün SAYALI 1982 Robert Kolej, 1986 Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur 

SAYALI bankacılık, ilaç ve telekomunikasyon sektörlerinde, süreç yönetimi, değişim yönetimi, insan kaynakları ve  kurumsal gelişim alanlarında uzmanlaşmıştır.  

Kariyerine bankacılık sektöründe iç denetim ve süreç iyileştirme uzmanı olarak başlamış , daha sonra İnsan Kaynakları yönetim alanına geçmiştir. İnsan Kaynakları yönetim tecrübesini  GlaxoWellcome, Roche gibi önde gelen ilaç sektörü firmalarında ve  Bankacılık sektöründe Dışbank’ta devam ettirmiştir.  

Stratejik İnsan Kaynakları yönetiminin odak alanları olan değişim yönetimi, liderlik gelişim, kurum kültürü ve çalışan bağlılığı oluşturma gibi temel süreçleri destekleyen sistemleri geliştirmiş ve uygulamıştır. 
Dışbank’ın ve Turkcell Çağrı ve Müşteri Hizmetleri merkezi olan Global Bilgi’nin büyüme ve kurumsal değişim süreçlerinde üst düzey İK yöneticiliği rolü üstlenmiştir.

İnsan Kaynakları alanındaki uzmanlığını kurumsal gelişim alanında derinleştirmiştir. Türkiye’deki ilk kurumsal üniversite uygulaması olan ve gelişim alanında “best-practice” uygulama olarak kabul edilen Turkcell Akademi’nin ise kurucu yöneticisidir.

Profesyonel Yöneticilik hayatını 2008 Eylül ayında sonlandıran  Feyzan ÖZGÜN SAYALI, bundan sonraki kariyer hayatını  Yönetim Danışman ve  Koçu olarak devam ettirme kararı almıştır. 

Feyzan Özgün Sayalı, çalışmalarını kurucusu ve sahibi olduğu Sayalı Yönetim Danışmanlık çatısı altında devam ettirmektedir. Şirketinin temel odak alanlarını ; Yönetim Gelişim, Yetenek Gelişimi ve Stratejik İK süreçleri Gelişimi olarak tanımlamaktadır. Vizyonu;  kurumların insan kaynakları ve kurumsal öğrenme/gelişim süreçlerinde akıl ortağı olmak  ve kurumlara özel tasarlanmış entegre danışmanlık hizmetleri sunmaktır. 
Son 5 yıldır Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin orta ve üst düzey ve yetenek havuzundaki yönetici adaylarına ve yönetim takımlarına koçluk ve mentorluk yapmakta,  yönetim gelişim eğitimleri vermekte, farklı sektörlerdeki büyük ölçekli kurumlara insan kaynakları konusunda proje bazlı danışmanlık hizmeti  vermektedir.   

Profesyonel çalışmalarının yanısıra Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu TEGEP’de gönüllü çalışmalarda bulunmakta, Kıyaslama Çalışmaları ve Kurumsal Akademiler Yapılandırma Komitelerinin liderliğini yürütmektedir.  

Feyzan Özgün Sayalı, Ashridge Business School’un  “Coaching for Organization Consultants” programı sertifikası sahibi olup , aynı zamanda ORSC (organizational and relationship sytems ) programı fasilitatörüdür.

Okunma Sayısı: 588 Diğer TEGEP YK