MENÜ 

Yeşim M. YURTSEVER

19 Nisan 2018 Perşembe

1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak “sürekli öğrenme” değerini odağında tutabilmek için danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2014 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde; verimlilik projelerinde ‘Danışman’, eğitim ve gelişim programlarında ise ‘Eğitmen’ olarak görev alan Yeşim Çokeker, Ocak 2014 itibariyle çalışma hayatına DeFacto’da devam etmektedir.

20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak Flow Coaching International’da ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayıp FCPC unvanını almıştır.

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak Matematik Öğretmenliği de yapmıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Yönetici MBA Programı’na devam etmektedir.

Kendisi evli ve bir kız çocuğu sahibidir, yaşam amacını desteklemek için sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmakta, yan flüt çalmayı öğrendikten sonra şimdi de ney çalabilmek için dersler almaya devam etmektedir.
 

Okunma Sayısı: 845 Diğer TEGEP YK