MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,47 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

Kurumsal Akademi Zirvesi'ni Gerçekleştirdik

6 Haziran 2017 Salı

KURUMSAL EĞİTİM VE GELİŞİM DÜNYASI TEGEP 1. KURUMSAL AKADEMİ ZİRVESİ’NDE BULUŞTU


Kurumsal Akademi ve eğitim&gelişim dünyası, 6 Haziran’da, Derneğimizin  bu yıl ilk olarak gerçekleştirdiği Kurumsal Akademi Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl itibariyle her yıl gerçekleştirilmesi planlanan Zirve'nin teması "Kurumsal Akademi 1.0 Yapı Taşları" idi.


Kuruluşundan itibaren; misyonu doğrultusunda “Kurumsal Akademi Yapılandırma Çalışma Komitesi” liderliğinde, kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak,  farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten ve bu çalışmalar ile muhtelif çıktılar üreten TEGEP, bu misyon doğrultusunda; ilgili Komitenin katkılarıyla, yepyeni bir organizasyonla, eğitim ve gelişim dünyasının nabzını tuttu ve ilgiyle karşılandı.

TEGEP, Zirve’de sunulan zengin içerik ile bu alanda çalışan ve Zirve’ye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı, bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlıyor.

Farklı sektörlerden 85 farklı kurumdan200’ün üzerinde profesyonelin katıldığı Zirve’de, biri yurt dışından olmak üzere, 13 konuşmacı olarak yer aldı.

6 Haziran’da Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP 1. Kurumsal Akademi Zirvesi’nde, son yıllarda kurumlarda eğitim birimlerinin dönüşümüne; öğrenme ve gelişimin, kurumsal vizyona hizmet eden en kritik stratejik öncelik konumlandırılmasıyla gelinen nokta ve Kurumsal Akademilere  dönüşüm sürecine ışık tutuldu. “Yapı Taşları” teması ile “Vizyona” odaklı bir içerik sunulan Zirve’de,  öğrenme ve gelişime kafa yoran, emek harcayan profesyoneller bir araya geldi. Bilgi alışverişinin, paylaşımların ve ortak akılla sektöre fayda sağlayacak çıktılar sunmanın amaçlandığı Zirve’nin içeriği de bu şekilde kurgulandı ve Zirve’de bulunan tüm katılımcıların katkı sağladığı bir Çalıştay da gerçekleştirildi. Ayrıca Zirve’ye özel yapılan mini bir araştırmanın sonuçları da anlık olarak bu Çalıştay çıktıları ile birlikte yorumlandı.

Zirve’ye yurt dışından katılan, Caterpillar Academy’nin eski Dekanı ve yetişkin eğitimi alanında akademik çalışmaları bulunan Dr. Ruud Kronenberg’in açılış konuşması ile başlandı. Ardından Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen, Kurumsal Akademiler ve üst yönetim ilişkisinin ele alındığı panelde, Borusan Makina Güç Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment İnanç ve Hayat Varlık CEO’su Hilmi Güvenal değerli deneyimlerini paylaştılar.

Zirve’de, Garanti Bankası, Turkcell ve Tofaş gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının Akademi ve Eğitim Birimi yöneticilerinin konuşmacı olarak yer aldığı panel ise Unlearn Academy Kurucusu Dr. Ecmel Ayral’ın moderasyonu ile gerçekleşti. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve Migros Perakende Akademisi gibi yurt dışında da bu alanda pek çok ödül almış olan kurumların Akademi uygulamaları paylaşımı da farklı oturumlarda gerçekleşti.

TEGEP, Zirve’de ayrıca eğitim ve gelişim sektörüne, sektör ve profesyoneller için oldukça önemli olan gelişmeleri ve çalışmaları sundu. Bunlardan ilki; her yıl TEGEP tarafından gerçekleştirilen Kurumsal Eğitim sektör araştırması ve gelinen aşamada öne çıkan bazı veriler oldu. Araştırmanın hedeflenen örneklem sayısına ulaşması ile bu ay sonunda tamamlanmasının hedeflendiği ve sektör için önemli verilerin oluştuğunun aktarıldığı sunumda, bu süreçte henüz araştırmamış olan kurumlar da araştırmaya katılmaya davet edildi. Bu sunumu ise TEGEP kurucu üyelerinden ve aynı zamanda Denetleme Kurulu üyesi olan Mehmet Gürsoy gerçekleştirdi.

İkinci önemli haber olarak; Öğrenme ve gelişim profesyonelleri ile eğitmenler için harika bir rehber niteliğindeki “Tellling Ain’t Training” (Eğitim Anlatmak Değildir) kitabının çok yakında TEGEP Yayını olarak okuyucularla  buluşacağı paylaşıldı.

TEGEP ayrıca, bu yıl yedincisini gerçekleştireceği Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nin tarihini de bu Zirve’de 24-25 Ekim 2017 olarak açıkladı. 

TEGEP olarak Zirve'ye katılan, katkı sağlayan, çalışmaları destekleyen tüm meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, 2018'de gerçekleşecek Kurumsal Akademi Zirvesi için görüş ve önerilerini bekliyoruz.
 
Görüş ve önerilerinizi bilgi@tegep.org adresine "2018 Kurumsal Akademi Zirvesi Öneri" başlığı ile iletebilirsiniz.


Zirve progamı ise aşağıdaki gibidir. Konuşmacı ve tüm oturum detaylarına zirve web sayfasından
(www.kurumsalakademizirvesi.com) ulaşabilirsiniz.


Gerçekleştirdiğimiz Zirveden fotoğraflar;
 
TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı, Arzu Sarıkayalar Sadaghiani
Dr. Ruud A. Kronenburg
 
Çalıştay
Dr. Ruud A. Kronenburg
Okunma Sayısı: 4390 Diğer HABERLER