MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,48 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

Kurumsal Eğitim ve Gelişim Dünyası TEGEP KA’18 Zirvesi’nde Buluştu

31 Mayıs 2018 Perşembe


Kurumsal Akademi ve eğitim&gelişim dünyası, 30 Mayıs’ta, TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin  bu yıl ikinci kez gerçekleştirdiği Kurumsal Akademi Zirvesi’nde bir araya geldi.


Kuruluşundan itibaren; misyonu doğrultusunda “Kurumsal Akademi Çalışma Komitesi” liderliğinde, kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak,  farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten ve bu çalışmalar ile muhtelif çıktılar üreten Derneğimiz, geçen yıl itibariyle, yine bu misyona hizmet eden Kurumsal Akademi Zirvesi'ni gerçekleştirmeye başladı.

Zirve’de sunulan içerik ile bu alanda çalışan ve Zirve’ye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı, bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlayan TEGEP, öğrenme ve gelişimin nabzını bu kez de KA’18 Zirvesi’nde tuttu.

20 Farklı sektörden, 80 farklı kurumdan, 300’ün üzerinde profesyonelin katıldığı Zirve’de, 17 konuşmacı yer aldı.
30 Mayıs’ta Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen KA’18 Zirvesi’nde, öğrenme ve gelişimin, kurumsal vizyona hizmet eden en kritik stratejik öncelik olarak konumlandırılmasıyla gelinen nokta ve Kurumsal Akademilere dönüşüm süreçlerine, akademilerin stratejik önceliklerine, iyi uygulamalara ve gelecek projeksiyonlarına yer verildi.Zirve, TEGEP Başkanı Aylin Obalı’nın açılış konuşması ile başladı. Obalı konuşmasına; KA’18 Zirvesi’nin içeriğini hazırlayan Danışma Kurulu üyelerine, destek sağlayan tüm TEGEP Yönetimine, Zirve Sponsorlarına, Zirve'de paylaşımda bulunacak tüm konuşmacı ve kurumlara, organizasyona katkısı olan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek başladı. Aylin Obalı, TEGEP’in yürüttüğü tüm çalışmaların, kurumsal eğitim ve gelişim alanında üstlendiği misyona hizmet eden çalışmalar olduğunu ve tüm bu çalışmalar neticesinde ise öğrenme kültürünün toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasına hizmet ettiğini ifade etti. Konuşmasında Türkiye ve iş dünyası için önemli bir çıktı olan Kurumsal Eğitim Araştırması’na da değinen Obalı; tüm kurumları bu araştırmayı desteklemeye ve 2018 Araştırmasına katılmaya davet etti. Aylin Obalı konuşmasının sonunda, TEGEP’in bu alanda yürüttüğü her çalışmanın tüm paydaşların destek ve de katkılarıyla zenginleşeceğini hatırlattı.  Ana Sponsoru Garanti Bankası, Resmi Sponsoru YKBA(Yapı Kredi Bankacılık Akademisi) olan Zirve’de, oturumları bulunan kurum ve konuşmacılar ise şöyle oldu; Banu İşçi Sezen, Genel Müdür (Turkcell Akademi-TEGEP YK Üyesi), Gülperi Tandar, Kurumsal Akademi Direktörü (LC Waikiki), Saynur Önen- İK Grup Direktörü(Yıldız Holding-TEGEP Kurucu Üyesi), Ezgi Kadıoğlu Yangın (TEGEP DK Üyesi, Danışman), Meltem Bakiler Şahin, Genel Müdür Yardımcısı (Vodafone), Cenk Sandıkçı- İK Direktör Yrd, (Acıbadem Sağlık Grubu- TEGEP YK Üyesi ), Hilal Uçar, Eğitim ve Gelişim Uzmanı (Türk Traktör), Orçun İrfan, Kurucu Ortak (Yarım Elma), Tankut Çığır, İK Analitiği ve Deniz Akademi Grup Müdürü(Denizbank), Tuğrul Türkkan, Kurucu, Ortak (Vibons), Burçin Sarıca, Eğitim ve Gelişim Müdürü (DeFacto Academy), Kerem Torun, Öğrenme Teknolojileri & Akademi İş Geliştirme Yöneticisi (DeFacto Academy),  Pelin Hekimoğlu, Eğitim ve Gelişim Müdürü (Arçelik Perakende Akademisi), Tuğba Gök, Yetenek ve Ödül Yönetimi İK Grup Müdürü (Enerjisa), Müge Arslan, Eğitim Müdürü, İnsan kaynakları Günlüğü Blog Yazarı (Danone Akademi), Fatih Yedikardeş, Medikal Beslenme, Erişkin Beslenme İş Birimi Direktörü(Nutricia), Engin Baran,  Danışman (Engin Baran Danışmanlık)

TEGEP ayrıca, bu yıl sekinzincisini gerçekleştireceği 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nin tarihini de 24-25 Ekim 2018 olarak açıkladı ve Haziran ortası itibariyle kayıtların açılacağu duyuruldu.

KA'18 ile ilgili detaylı bilgiye www.kurumsalakademizirvesi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sunumlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz (Sunumlar, program akış sırasına göre sıralanmıştır):

- Kuralları Değiştirmek; Sınırları Aşmak - Banu İşçi Sezen
- Kültürel Dönüşümün Elçisi Kurumsal Akademiler - Gülperi Tandar
- 70|20|10 Mümkün, Hem de kişi bazlı! - Orçun İrfan ve Hilal Uçar
- Kişisellik ve Hız Çağında Öğrenme: Dijital Dönüşüm Eğitimi Nasıl Değiştirdi? - Tuğba Gök
- Yeni Nesil Eğitim Metodolojisi ve Eğitim Uygulamaları - Prof. Dr. Kemal Yüksek
- Önce Liderleri Kazanın -  Müge Arslan , Fatih Yedikardeş
- Kurumsal Eğitimlerde Yarının Çalışanlarına Ne Kadar Hazırsınız? – Dr. Engin Baran 
Okunma Sayısı: 3197 Diğer HABERLER