MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,44 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Atölye Bursa Buluşması 27 Şubat'ta Gerçekleşti

27 Şubat 2018 Salı


Eğitim ve gelişim dünyasının deneyimli ve önemli projelere imza atan profesyonellerini bir araya getiren TEGEP, bu deneyimleri sektördeki diğer profesyonellerle paylaşmak için “TEGEP Atölye Buluşmaları”nı gerçekleştirmeye devam ediyor.

"Anlatmak Eğitim Değildir" konulu atölye çalışmaları ile ise farklı şehirlerimizde eğitim profesyonelleri ile buluşmaya devam ediyoruz. Şubat ayı buluşmamız ise Bursa'da, 27 Şubat Salı günü Bosch ev sahipliğinde, on dört meslektaşımızın katılımıyla gerçekleşti.
 

Konu uzmanları ya da eğitmenlerin eğitim ortamlarında bildiklerini sadece anlatması pek de yeterli olmuyor, bunu görüyoruz...Bazı eğitmenlerin bu gerçeği çok da dikkate almayarak eğitimlerini daha çok “anlatmak” üzerine kurduğuna şahit oluyoruz. Tam da bu noktada TEGEP Yayınlarından yeni çıkan kitabın adını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: “Anlatmak Eğitim Değildir!”
 

Kitaptaki bulguların rehberliğinde, bir eğitimi başarılı yapan tüm bileşenlerin üzerinden geçtiğimiz Atölye'de; bu bileşenler  ve kitapta yer alan ilkeler rehberliğinde farklı vaka örnekleri üzerinden grup çalışmaları da gerçekleştirildi. 

Katılımcılarımıza 'Anlatmak Eğitim Değildir' kitabından nasıl faydalanabileceklerine dair bir bakış açısı sunmak üzere hazırlanan atölye sonunda, aldığımız olumlu geri bildirimler ve bu çalışmaların devamına yönelik temenniler bizleri çok mutlu etti. Bu doğrultuda, aynı başlıkta, farklı tarihlerde yeni Atölye Buluşmalarında meslektaşlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz.
 
Tüm katılımcılarımıza, etkinliğimizi fasilite eden üyemiz Ayşegül Güldamlası'na, harika ev sahipliği için Bosch eğitim ekibine ayrı ayrı teşekkür ederiz. 
 
 
 
Okunma Sayısı: 16270 Diğer HABERLER