MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,52 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Mentorluk Süreci Yeni Dönem Lansman Toplantısı Gerçekleşti

13 Aralık 2017 Çarşamba


EMCC Türkiye işbirliği ile, mentorluk ile ilgili dil birliği oluşturulmasına katkı sağlamak ve TEGEP Mentorluk Süreci akreditasyonuna dair bilgilendirme amacı taşıyan toplantımızı 11 Aralık Pazartesi günü, Allianz Türkiye Akademi ev sahipliğinde gerçekleştirdik.
 Mentor ve mentor adayları, menti ve menti adayları için iki ayrı bölümde gerçekleşen toplantılar, Dernek Genel Sekreteri Gerçek Önal Çavuşoğlu'nun TEGEP Faaliyetleri ve TEGEP Mentorluk Süreci'ne dair açıklamalarını içeren konuşması ile başladı. 
 
Sonrasında EMCC adına, toplantıların fasilitasyonunu gerçekleştiren Eda Türetken; mentorlarımızla bir araya geldiğimiz oturumda, mentorluk kavramının üzerinden geçerek, mentorun on ayrı durumsal rol üstlendiğini ve bütün bunların neler olduğunu aktardı. Türetken ayrıca, Mentorluk üzerine temel genel yetkinliklere ve prensiplere değindi. Mentiler ile olan toplantıda ise mentorluk süreci üzerine temel konular ve kavramlar üzerinde duruldu, mentorluk sürecinin temel prensipleri aktarılarak, süreçte mentilerin sorumluluklarına değinildi.
 
Katılımcıların TEGEP Mentorluk programının özelinde bu çalışmanın amacına, etik boyutuna ve uygulama süreçlerine dair soruları ise toplantıların sonunda yanıtlandı.
 
Her aşamada katılımcıların katkıları ile şekillenen interaktif ve verimli bir toplantı gerçekleşti.
 
Değerli katılımları ve katkıları için tüm katılımcılarımıza, değerli işbirliği için EMCC Türkiye'ye, ev sahipliği için Allianz Akademi'ye bir kez daha teşekkür ederiz.
Okunma Sayısı: 16993 Diğer HABERLER