MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,52 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 4. Kez Sahiplerini Buldu

31 Mayıs 2018 Perşembe


TEGEP tarafından, kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda yaratılan değerleri ve önemli katkıları paylaşmak amacıyla 2015 yılında ilk kez verilen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, dördüncü kez 30 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreninde sahiplerine takdim edildi.


Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, Türkiye’nin önde gelen kurumlarından 21 kurum, 23 farklı proje ile katılım gösterdi. Eğitim ve Gelişim alanında 8 faklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde, bu yıl beş kategoride Ödül verildi.

Aralık 2017 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında uzmanlık ve deneyim sahibi olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 25 jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda; şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Divan Tesisleri’nde TEGEP KA’18 Zirvesi’nin ardından gerçekleşen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri töreni, TEGEP Başkanı Aylin Obalı’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Programın sunuculuğunu TEGEP Ödül Komitesi üyeleri Erkan Dündar ve Aslı Taş Kayabaş üstlendi. Açılış konuşması ve TEGEP Ödül Komitesi’nin sürece dair bilgileri paylaştıkları bir sunumun ardından ödüller açıklandı.

TEGEP Başkanı Aylin Obalı,  törenin açılışında yaptığı konuşmasında; TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin TEGEP’in eğitim ve gelişim alanında üstlendiği misyonun önemli bir parçası olduğunu vurguladı ve konuşmasının başında, bu süreçte çok önemli bir sorumluluk üstlenmiş olan tüm jüri üyelerine ve ayrıca Ödül Komitesi’ne teşekkür etti. Obalı, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nin;  geliştirdikleri program ve uygulamalarla, kurumlarında değer yaratan, kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına önemli katkıları olan, çalışanların sürekli gelişimini destekleyen eğitim bölümlerinin çalışmalarının yarattığı değerlerin, bir kez daha ortaya konulmasına, paylaşılmasına ve böylece iyi uygulamaların yaygınlaşmasına olanak sağladığını ifade etti ve “TEGEP olarak öğrenme kültürünün toplumun tüm katmanlarına yayılmasına bu vesile ile katkı sağlamaktan gururlu ve mutluyuz” dedi.  Obalı ayrıca, ödül sürecinde yer alan, ödül alsın almasın, tüm profesyonellerin emek ve çabalarının ayrı ayrı takdir edilmesi gerektiğini ifade etti ve başvuruda bulunan tüm kurumları ve profesyonelleri ayrı ayrı tebrik etti. Ödül Komitesi ise yaptığı sunumda, bu sürecin temel amaçlarından birinin de, süreç içinde yer alan, tüm kurumlar ve profesyoneller için bir öğrenme süreci olduğunun altını çizdi ve bu anlamlı sürece katkı sağlayan tüm profesyonellere teşekkür ettiler.

Bu yıl yarışmada üç kategoride ödül alan proje olmadı. Teknoloji Destekli Gelişim Programı, Mavi Yaka Gelişim Programı, Entegre Yetenek Gelişimi Programı kategorilerinde başvuran projeler arasında jüri puanlamasında ödül baremini aşan kurum olmadığı için bu üç kategoride ödül verilemedi.

En İyi Eğitim ve Gelişim Programı, İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı, Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi, Liderlik ve Yönetim Geliştirme Programı, Satış Gelişim Programı, kategorilerinde verilen ödülleri alan kurum ve projeleri aşağıdaki şekilde oldu.

En İyi Eğitim ve Gelişim Programı Kategorisi
EN İYİ Ödülü
VESTEL “Teknoloji Akademisi Projesi” 
 
Gümüş Ödül
LC WAIKIKI “Eğiten Yöneticiler”

Bronz Ödül
TÜRK TELEKOM AKADEMİ “İç Eğitmen Okulu”

Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi Kategorisi
EN İYİ Ödülü

DAIKIN Türkiye Akademi “Sakura Projesi”
(Bu kategoride yalnızca bir proje ödül aldı)

İşe Başlangıç / Oryantasyon Programı Kategorisi
EN İYİ Ödülü
ISS Türkiye “Gelişim Yolu Pusulam”

Gümüş Ödül

TÜVTÜRK “D.O.S.T. Projesi”

Bronz Ödül
LC WAIKIKI “Kutup Yıldızı”

Satış Gelişim Programı Kategorisi

EN İYİ Ödülü
YÜCE AUTO (SKODA) “S Akademi”
 
Gümüş Ödül
VESTEL PERAKENDE AKADEMİSİ “Mükemmellik Pusulası”
(Bu kategoride iki proje ödül aldı)

Liderlik ve Yönetici Geliştirme Programı Kategorisi
Gümüş Ödül
TÜRK TELEKOM AKADEMİ “Future Technologies Program”
 

Bronz Ödül
ROKETSAN “mtRS (more than Rocket Science)”

(Bu kategoride iki proje ödül aldı, EN İYİ ödülü verilemedi)

Okunma Sayısı: 3158 Diğer HABERLER