MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,52 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Webinar'da En İyi Eğitim ve Gelişim Uygulaması Ödüllü Allianz Türkiye Akademi'yi Dinledik

3 Ağustos 2017 Perşembe

 
2 Ağustos'ta gerçekleşen, TEGEP 2017 Öğrenme ve Gelişim Ödüllü uygulamaları paylaştığımız ikinci webinarımızda; "TİM Buluşmaları"  projesi ile "En İyi Eğitim ve Gelişim Uygulaması" ödülünü almış olan Allianz Türkiye Akademi'yi konuk ettik. Ödüllü projenin detaylarını Allianz Türkiye Akademi Başkanı Gamze Doğan ve Akademi Yöneticisi Fatoş Yağan paylaştılar. Moderasyonda ise TEGEP Etkinlik Komitesi üyemiz Burç Uygurmen destek sağladı. 
TİM Buluşmaları (Takım Çalışması ve İş Birliği Gelişim Programı) Hakkında:
 
Allianz Türkiye yakın bir tarihte büyük bir satın alma gerçekleştirmiş ve geçirmiş olduğu entegrasyon sonrasında iki büyük şirketin beraberinde getirdikleri çalışma kültürü, iş yapış biçimleri, stratejik hedefleri gibi birçok kritik konuda farklılık gösterdiği gözlemlenmiştir.
Bu doğrultuda derinlemesine tanışma ve kaynaşmanın sağlanabileceği, aynı zamanda yapılandırılmış takım çalışmaları ile zenginleştirilecek, sürekli olarak takım performansının takip edileceği ve sonunda da tüm takıma taahhütlerin verileceği farklı ancak ciddi bir takip ve emek isteyen takım koçluğu tasarımı ile yola çıkmaya karar verilmiştir.
Çeşitli öğrenme araçları ve metodları ile zenginleştirlen bu programın en önemli ve ayırt edici özelliği, öğrenilen araçlar ve yöntemlerle ekiplerin kendi kendilerine de programın sürekliliğini devam ettirebilmesidir. Standart ya da kısa süreli bir gelişim programı olmaması, ekiplerin iletişim ve iş birliği şekli daha yapılandırılmış takım çalışmaları ile zenginleştirerek ekiplerde farkındalık yaratmasıdır.

Programın uygulandığı fonksiyonlarda bağlılık artışının gözlemlenmesi, hem fonksiyon özelinde hem de organizasyon genelinde alınan aksiyonlarla programın iş sonuçlarına ve davranışlara yansıdığı net olarak gözlemlenmiştir.
 
Webinardan fotoğraf için ( 1 ) , (2 )
 
Okunma Sayısı: 4859 Diğer HABERLER