MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,48 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Webinar'da, Ödüllü Uygulama Paylaşımlarında Türk Telekom Akademi'yi Dinledik

27 Temmuz 2017 Perşembe

TEGEP Webinarları, yaz boyunca gerçekleşecek takvimde, 2017 Öğrenme ve Gelişim Ödülleri'ni alan kurumların ilham veren eğitim ve gelişim uygulamalarını sizlerle buluşturmaya devam ediyor. 

Temmuz ayı içindeki ikinci webinarımızda "Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi" ödüllü Türk Telekom Akademi'yi konuk ettik ve “Ustasından Telekomünikasyon Sertifika Programı” projesini Doğan Özmen'den dinledik.
 
 
Ödüllü Uygulama Hakkında:
Üniversite-Sanayi İş Birliği “Ustasından Telekomünikasyon Sertifika Programı” Hakkında ;
Ülkemizde telekomünikasyon sektöründeki nitelikli ara eleman ihtiyacının oluşturulmasına katkı sağlamak üzere Türk Telekom Akademi tarafından başlatılmış bir sosyal sorumluluk projedir. Ustasından Telekomünikasyon Sertifika Programı 14 üniversite MYO da hayata geçirilmiştir. Bu proje, Ülkemiz telekomünikasyon sektöründeki firmaların çalışan ihtiyaçlarının analiz edilmesi ve üniversiteler ile yapılan birebir görüşmelerden çıkan sonuçlara göre şekillendirilmiştir.  

Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında şirketimizde oluşturulan proje ekibi ile 14 üniversite bünyesinde, uçtan uca Telekomünikasyon Teknolojileri Uygulamalı Laboratuvarlar oluşturulmuş ve ilgili Üniversitelerin bulunduğu illerdeki mevcut Türk Telekom Akademi iç eğitmenleri ile 23 farklı eğitim başlığında, 72  saat eğitim verilmektedir. Her yıl 700+ öğrenci bu dersleri ve sınavları başarıyla tamamlayıp, Sektörde geçerli olan sertifikalarını almaktadır.

Sertifika Programı Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Haberleşme, vb. bölümlerinde 14 haftalık seçmeli ders şeklinde uygulanmaktadır. İçerik olarak Haberleşmenin Gelişimi, Erişim Şebekeleri - Bakır Kablo Ek ve Ölçüm Metotları,  PSTN VE XDSL Servisleri, Erişim Şebekeleri Fiber Ek ve Ölçüm Metotları, Yeni Nesil Erişim Teknolojileri- FTTH, IPTV, WiFi, FTTB/C Sistemleri, Enerji ve Soğutma Sistemleri, Network vb. konularında teorik ve uygulamalı oturumlar gerçekleştirilmektedir.

 Türkiye’deki üniversite-sanayi iş birliklerine rol model ve  oldukça geniş bir hedef kitleye hitap etmesi  açısından örnek teşkil eder nitelikte bir projedir.

Sektöründe ülkenin en büyük istihdamına sahip olan ve hızlı büyüyen telekomünikasyon sektörünün en önemli ihtiyacını nitelikli insan gücü olarak gören Türk Telekom, ‘Ustasından Telekomünikasyon’ Sertifika Programı sayesinde, pratik, çözüm odaklı kalifiye sektör çalışanlarını sektöre kazandırıyor.

 

Webinardan fotoğraf için tıklayın.

 
Okunma Sayısı: 4778 Diğer HABERLER