MENÜ 
186 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,5 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (19)

TEGEP Yönetiminde Bayrak Değişimi

7 Nisan 2017 Cuma

2016 Yılı Nisan ayında bu yana TEGEP Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve TEGEP’in Kurucu Üyelerinden olan Gezin Cankat Acarbay görevini,  2013 yılından bu yana TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve yine TEGEP’in Kurucu Üyelerinden olan  Arzu Sarıkayalar Sadaghiani’ye devretti.
 
Gezin Cankat Acarbay’ın isteği doğrultusunda Yönetim Kurulu üyelerinin kendi içlerinde yaptıkları değerlendirme neticesinde 29 Mart 2017 itibariyle TEGEP Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Arzu Sarıkayalar Sadaghiani, Başkan Yardımcılığı görevine ise Cenk Sandıkçı getirildi.

 
1 Nisan’da gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı’nda bu değişimi genel kurula katılan TEGEP üyeleri  ile paylaşan Gezin Cankat Acarbay, Yönetim Kurulu üyesi ve TEGEP gönüllüsü olarak her zaman katkı ve desteğini sürdüreceğini belirtti ve  “Bu bayrağı emin ellere devretmekten dolayı son derece mutlu ve huzurluyum” şeklinde konuştu.
 
Daha sonra söz alan Arzu Sarıkayalar Sadaghiani ise bu önemli sorumluluğu üstlenmenin gururu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Aynı gönüllükle ve şevkle bundan sonra da tüm üyelerimizin destekleriyle  yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Arzu Sarıkayalar Sadaghiani Hakkında
 
1990 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümün’nden mezun olan Sarıkayalar, İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, The Institute of  Commercial Management-Londra’ da Uluslararası Pazarlama Yüksek Lisans Programlarını tamamlamıştır. Sarıkayalar 25 yılı içeren çalışma hayatında çoğu gobal ölçekli olan Türkiye’ nin önde gelen kurumlarında -Teknosa, Colin’s, Multinet, Avon, DHL, Oriflame- İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama Fonksiyonlarında farklı kademelerde görev yapmıştır. Kariyerinin son 15 yılında öğrenme sistemlerinin kurulması, organizasyonel gelişim projeleri, yetenek yönetimi, koçluk ve mentorluk sistem ve yapılarının kurulması, performans yönetimi, yedekleme ve kariyer planlama süreçleri ile Kurumsal Akademi kurulmasında sorumluluklar almıştır. Kariyerinin ilk 10 yılını ise  Türkiye’de “Doğrudan Satış” yönteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılmasında uzmanlaşma ile değerlendirmiştir.
 
Performans artışını mümkün kılmada ilişkiyi geliştirici yaklaşımların önemini kavrayarak, 2011 yılından itibaren koçluk yaklaşımlarını benimsemiş ve sertifikalı koçluk programlarına Adler International’ da, Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu’ na  ( ORSC) CRR Global’ da katılarak tamamlamıştır. Katıldığı programlarda elde ettiği yaklaşımları çalışma hayatı ile entegre eden proje ve programlara dönüştürmüştür. Bu uygulama ve programlar ile çok sayıda uluslararası ödüllerin alınmasına da liderlik etmiştir. Son olarak 2015 yılında, Türkiye’de ilk kez bir firmaya ATD’ den Uygulamada Mükemmellik’ te, Koçluk ve Mentorluk Kategorisinde en büyük ödülü getirmiştir.
 
Sarıkayalar, 2012 yılından bu yana (TEGEP) Eğitim Gelişimi Platformu Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesidir ve şu an Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.
Okunma Sayısı: 4084 Diğer HABERLER