MENÜ 
220 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,69 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (22)

1.TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

29 Mayıs 2015 Cuma

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği ‘nin eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda alana ilişkin yaratılan değerleri ve önemli katkıları paylaşmak amacıyla başlattığı 1.TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, 28 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.Bu yıl ilk kez düzenlenen 1.TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden 23 kurum, eğitim ve gelişim bölümlerinin yürüttüğü 33 farklı proje ile katılım gösterdi. Eğitim ve Gelişim alanında 6 farklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde, 6 En İyi Uygulama ve 11 jüri Özel Ödülü kazanan proje oldu.

Ocak 2015 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında en az 15 yıl deneyim kazanmış olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 20  jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Divan Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Gala Gecesi’nin açılışını, aynı zamanda Gala Programı’nın sunuculuğunu da üstlenen TEGEP Başkan Yardımcısı Ahmet Hançer yaptı. Açılışın ardından, TEGEP Başkanı Saynur Önen ve TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Ödül Komitesi Lideri Erkan Dündar söz aldılar.

TEGEP Başkanı Saynur Önen,  gecenin açılışında yaptığı konuşmasında, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin TEGEP’in eğitim ve gelişim alanında üstlendiği  misyonun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Önen; “Birçok yeni uygulama geliştiren, kurumlarında değer yaratan, insan kaynağının sürekli gelişimini destekleyerek kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına önemli katkıları olan eğitim bölümlerinin çalışmalarının yarattığı değer, bundan sonra her yıl gerçekleştirilecek olan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri ile bir kez daha ortaya konacak ve paylaşılacak” dedi.
 
TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Ödül Komitesi Lideri Erkan Dündar ise Gala Programı öncesinde gerçekleşen ve finalist kurumların projelerini sundukları Ödül Zirvesi açılında paylaştığı sunumunda, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin detaylarını ve TEGEP’in neden bu alanda ödül verdiğini açıkladı.

Gecede ayrıca, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinde görev alan jüri üyelerine katkıları ve sürece kattıkları değer için teşekkür edildi ve plaketleri takdim edildi.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Zirvesi ve Gala Programı’na 150’ye yakın eğitim ve gelişin profesyoneli katılım gösterdi.

Liderlik Gelişimi Programı, Sonuçlara Etki Yaratan Öğrenme ve Gelişim Programı, Satış Gelişimi Programı, Eğitim Teknolojileri Uygulaması, Sosyal Sorumluluk Projesi,  Koçluk ve Mentorluk Modeli Uygulaması kategorilerinde verilen ödüllerin sahibi kurum ve projeleri aşağıdaki şekilde oldu:

Sosyal Sorumluluk Kategorisi  

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi
TOFAŞ AKADEMİ “Fiat Laboratuvarları Projesi”
 
Jüri Özel Ödülü
EKOL LOJİSTİK “Ekol-Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Projesi”
 
 
Sonuçlara Etki Yaratan Öğrenme ve Gelişim Programı Kategorisi  

Sonuçlara Etki Yaratan En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı
VODAFONE RED ACADEMY “Vodafone United Projesi”
 
Jüri Özel Ödülü
ARÇELİK-LG “Teknik Eğitmen Yetiştirme Projesi (Dört Adım Metodu)”
 
Jüri Özel Ödülü
TAV AKADEMİ “Medine Havalimanı – Havalimanı Verimlilik Gelişim ve
Yeni Havalimanına Hazırlık Programı”
 
Jüri Özel Ödülü
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI “Gişede Satış Programı”
 
 Lider Gelişim Programı Kategorisi  

En İyi Liderlik Gelişim Programı
COCA COLA İÇECEK “iLead 2020 Projesi”
 
Jüri Özel Ödülü
CARREFOURSA AKADEMİ “Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı”
 
Jüri Özel Ödülü
ARÇELİK “LeaderInYou Projesi”

Eğitim Teknolojileri Uygulamaları Kategorisi 

En İyi Eğitim Teknolojileri Uygulaması
TÜRK TELEKOM AKADEMİ “Network Uzmanlığı Sertifika Programı”
 
Jüri Özel Ödülü
TOFAŞ AKADEMİ “Tofaş Akademi Web Portalı Projesi”
 
Jüri Özel Ödülü
VODAFONE RED ACADEMY “Mobil Ders Projesi”
 
Satış Gelişimi Programı Kategorisi 

En İyi Satış Gelişimi Programı
GARANTİ BANKASI “Telefonda Satış Mentorluk Programı”
 
Jüri Özel Ödülü
COCA COLA İÇECEK “Sales Force Capability Development Program”
 
Koçluk ve Mentorluk Uygulaması Kategorisi 

En İyi Koçluk ve Mentorluk Uygulaması
LC WAIKIKI  “LcWaikiki’nin Üstatları Projesi”
 
Jüri Özel Ödülü
HORİZON SATIŞ AKADEMİSİ “Koçluk ve Mentorluk Programı”
 
Jüri Özel Ödülü
VODAFONE RED ACADEMY “Vodafone United Projesi”
 
 
Okunma Sayısı: 11262 Diğer HABERLER