MENÜ 

Anlatmak Eğitim Değildir Atölyeleri Başlıyor!

5 Şubat 2021 Cuma

TEGEP Yayınları'ndan 2017'de çıkan ve bu yıl ikinci baskısını yayınlanan “Anlatmak Eğitim Değildir” kitabının rehberliğinde tasarlanan, kitabın özünü ve bu özü yaşatabilmemize imkan sağlayan ilkeleri, yine kitabın bulgularıyla etkin öğrenme aktiviteleri eşliğinde deneyimleyeceğiniz bir tasarım atölyesini 2018 yılında tasarlamış ve yüzyüze pek çok buluşma gerçekleştirmiştik. Yoğun ilgi ile karşılanan ve oldukça olumlu geri bildirimler alan bu atölyemize pandemi koşulları nedeniyle bir süre ara verdik ve Atölyemizi sanal sınıfa aktarm çalışmalarına giriştik. Bu çalışmalarımız tamamlandı ve sanal sınıf ortamındaki ilk AED Atölyemizi 23 Şubat'ta genel katılıma açık olarak gerçekleştireceğiz.

Fasilitasyonunu, Eğitim Programları ve Sertifikasyon Komitesi üyemiz ve eğitmenlerimizden olan Ayşegül Güldamlası'nın gerçekleştireceğii atölye çalışmasının detaylarını aşağıda yer alan bilgiler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Amaç: Bir eğitim tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken tüm bileşenlerini fark etmek Performans odağını kaybetmeden ve katılımcılarının deneyimler yaşamasına izin veren tasarımları yapmamıza yardımcı olacak bir modeli öğrenmek ve uygulamak.

Atölye İçeriği:
Gündem – Akış - Tanışma
Odağı Tanımlamak: Öğrenen Merkezli ve Performans Odaklı Tasarımlar
Eğitim 4 Temel Türü
Eğitim Tasarımı için Yalın Bir Yaklaşım: 5 Adımlı Model
Öğrenme Nasıl Gerçekleşir / Üst Biliş ve Bilişsel Stratejiler nelerdir?
Sinir Bilimsel Öğrenme Süreci,
Yetişkinlerin Öğrenme İlkeleri

Atölye Hakkında
Bu bir eğitim tasarım atölyesidir. Tüm katılımcıların tasarımını yapmak istedikleri bir konu ile gelmeleri beklenmektedir. Bu konu yeni tasarlanacak bir eğitim olabileceği gibi, mevcutta eğitimi verilen bir konu da olabilir.

Bu atölyede Anlatmak Eğitim Değildir kitabını referans alarak ilerliyoruz. Hedefimiz en az 3 konunun eğitim tasarımını yalın bir eğitim tasarımı modeli çerçevesinde tamamlamak (bu konulardan birisi katılımcıların kendi uzmanlık alanlarında, eğitimini vermek/tasarlamak istedikleri konu olacak).

Fasilitasyonu Ayşegül Güldamlası gerçekleştirecek.


Katılımcı Sayısı: Asgari 12, en fazla ise 18 olabilir.
Kontenjan dahilinde katılım netleştirilecektir.

Bu atölye çalışması kurumlara özel olarak kapalı grup çalışması olarak da gerçekleştirilmektedir. Kurumunuza özel teklif için, aslihan.civilidag@tegep.org üzerinden veya 0505 088 00 30 no'lu telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Buradan ulaşacağınız kayıt formu linki üzerinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Katılım Ücretleri:
TEGEP Üyesi Katılımcı - 350 TL (Kdv Hariç)
TEGEP Üyesi Olmayan Katılımcı - 500 TL (Kdv Hariç)
Okunma Sayısı: 1411 Diğer YAKLAŞAN ETKİNLİKLER