MENÜ 

Banu SEZEN

17 Nisan 2018 Salı


Turkcell Akademi Genel Müdürü

2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katılan Banu İşci Sezen,Turkcell ekosisteminin büyümesine paralel Türkiye’nin ilk kurumsal üniversitesi,Turkcell Akademi’nin kurulmasına liderlik etmiştir.

Turkcell Akademi çatısı altında müşteri, teknoloji, liderlik ve üniversite sanayi işbirlikleri alanlarında uzmanlıklarının gelişimini sağlarken yurtiçi ve yurtdışında değerli stratejik iş birliklerinin oluşumuna imza atmıştır.

2014 yılında Turkcell Akademi’nin bilgi birikiminin tüm Türkiye’ye açılmasıyla ‘’eğitimde fırsat eşitliği’’nin sağlanması için önemli adımlar atarak, topluma değer katan çalışmaları yürütmüştür.

Nisan 2015 tarihinde Turkcell Akademi Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Akademi Direktörlüğü ve farklı yönetsel pozisyonlarda görev almıştır.

Turkcell’e katılmadan önce sırasıyla İzmir Ticaret Borsası VIP Piyasası, Garanti Bankası, Humanitas Doğuş, Barış Sigorta şirketlerinde yönetici olarak görev yapmıştır.

Banu İşçi Sezen Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Okunma Sayısı: 2009 Diğer TEGEP YK