MENÜ 

Fatma YILDIZ

19 Nisan 2018 Perşembe


Fatma Yıldız Eğ.Dan.

Türkiye’de “Yetişkin Eğitimi (Androgoji)” üzerine akademik öğretim veren tek kurum olan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Ensititisünde  pedagojik formasyon alarak, Halk Eğitimi yüksek lisansını tamamladı.

Artı Sağlık Çevre Kalite Danışmanlık şirketinde Eğitim Koordinatörü olarak, çok çeşitti sektörlerde mevcut durum değerlendirmesi, eğitim ihtiyaç analizi çalışmaları yürüterek, iş sağlığı ve güvenliği, davranış odaklı güvenlik yönetimi, eğitici eğitimi  konularında firmaya özel eğitimler hazırladı, değerlendirme çalışmalarında bulundu.

Çağdaş Drama Derneği’nin “Yaratıcı Drama Liderliği” sertifika programını tamamladı. Yordam HR İK ve yönetim danışmanlığı şirketinde, 4 yıl boyunca insan kaynaklarının tüm fonksiyonlarıyla ilgili projelerde görev aldı. Ardından Sütaş’ta 5 yıl Eğitim ve Gelişim Müdürü görevini yürüttü. Bu süreç içerisinde; yetenek yönetimi, uzman gelişim programı, tanıma takdir sistemi, performans yönetim sistemi, Ohsas 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, kariyer yönetimi kurgusu, iç satış eğitimlerinin hazırlanması, iç eğitmen yetiştirilmesi, satış eğitimleri projesi, sosyal aktivite grubu yönetimi gibi çok çeşitli konuları yöneterek deneyim kazandı.

Ardından e-nocta ile elearning dünyasını ve digital dünyanın zenginliğini keşfetti. Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı. Erickson International School’dan “Profesyonel Koçluk Belgesi” aldı. 

NBS Akademinin Genel Müdürlüğünü görevini 3,5 yıl yürüttükten sonra şu an freelance eğitmenlik, danışmanlık ve koçluk yapmaktadır. 

 

Okunma Sayısı: 2700 Diğer TEGEP YK