MENÜ 

Gamze DÖNMEZ

19 Nisan 2018 Perşembe

Allianz Türkiye Akademi ve İK İş Ortaklığı Grup Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Öğretmenliği ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Gamze Dönmez, iş hayatına 2000 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Eğitim Tasarım ve Geliştirme Uzmanı olarak başladı.

Kariyerine 2005 yılında Enocta’da Proje Yöneticisi olarak devam eden Ağca, pek çok firmanın uzaktan eğitim projelerine danışmanlık yaptı.

Proje Yöneticiliği deneyimine Enocta’dan sonra Finansbank İnsan Kaynakları Sistem Geliştirme bölümünde devam etti. Finansbank uzaktan öğrenme portali Finarmoni’nin hayata geçirilmesini sağladı. 

2007 – 2011 yılları arasında Turkcell Global Bilgi’de Eğitim ve Gelişim Yöneticiliği yapan Gamze Ağca bu süre içinde Liderlik ve Yetenek Geliştirme’den sorumlu yönetici olarak çalıştı. Turkcell Akademi eğitim yönetim sisteminin yazılması, Turkcell Global Bilgi kariyer sitesinin inşa edilmesi, American Society for Training&Development (ASTD) Best ve Avrupa İş Dünyası (EBA) ödüllerinin alınması süreçlerinde rol aldı.

2011 -2014 yılları arasında Vodafone Red Academy’de Yeni Öğrenme Teknolojileri Yöneticisi olarak görev yapan Ağca, 2013 yılında Red Academy’nin CUBIC Awards’tan “En İyi - Yeni Kurumsal Akademi” ve 2014 yılında ise Vodafone’nun “Great Place To Work” ödüllerinin alınmasına büyük katkı sağladı.
 
2014 yılı Mayıs ayından bu yana Allianz Türkiye Akademi ve IK İş Ortaklığı Grup Başkanı olarak çalışmaktadır. 
 
TEGEP Üyesi, CTI Co-Active Koçu olup uzmanlık alanları arasında İnsan Kaynakları, Liderlik Gelişimi ve Yetenek Yönetimi, Koçluk ve Mentorluk, Performans Yönetimi ve Değerlendirme Merkezi uzmanlığı bulunmaktadır. Deniz Ali’nin annesidir.

 

Okunma Sayısı: 1423 Diğer TEGEP YK