MENÜ 

Yeşim M. ÇOKEKER YURTSEVER

19 Nisan 2018 Perşembe


DeFacto İnsan Kaynakları Genel Müdür Yrd.
TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı
ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesi
1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2013 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde ‘Danışman ve Eğitmen’ olarak görev aldı. 2014 yılında kariyerine DeFacto İnsan Kaynaklarında Akademi ve Mutluluk yöneticisi olarak başlayan Yeşim Çokeker Yurtsever halen DeFacto İnsan Kaynakları Genel Müdürü yardımcısı olarak öğrenen organizasyon olmak, kurum kültürü, çalışan deneyimi ve mutluluğu, yeni nesil çalışma modelleri, işin geleceği için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

TEGEP Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Yeşim Çokeker Yurtsever, aynı zamanda ÖSGD Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden pedagojik formasyon eğitimi alarak mezun olan Çokeker, eğitimine İstanbul Üniversitesi Yönetici MBA Programı’nı tamamlayarak devam etmiştir. 20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak Profesyonel Koç ve Agile Koç unvanlarını almıştır.

Kendisi evli ve bir kız çocuğu sahibidir, yaşam amacını desteklemek için sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmakta, yan flüt çalmayı öğrendikten sonra şimdi de ney çalabilmek için dersler almaya devam etmektedir.
Okunma Sayısı: 4069 Diğer TEGEP YK