MENÜ 

Arzu ATASOY

17 Ağustos 2021 Salı


ÖRAV
Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdür Vekili
Darüşşafaka Lisesinin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü 1998 yılında bitirdi. 11 yıl Türkiye’nin önde gelen iki özel okulunda İngilizce Öğretmenliği ve Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı gibi görevlerinin yanı sıra Model Birleşmiş Milletler Lise ve Ortaokul (MUN, JMUN) takımlarına da danışmanlık yaptı.

2009 yılında başladığı Öğretmen Akademisi Vakfı’nda; öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları üzerine yoğunlaşarak “Öğretmenin Sınırı Yok“ Projesinin lider ekibi içerisinde Uzman Eğitimci olarak yer aldı. Vakfın 81 ilde gerçekleştirilen eğitimlerinin tasarlanması, yaygınlaşması ve eğitimci yetiştirme süreçlerinde aktif rol aldı. Bunun yanında, 2010 - 2012 yılları arasında Motivasyon Yönetimi ve Öğrenmede Akış gibi konularda sanal dersler tasarlayıp, bu derslerin danışmanlığını yaptı.

2019 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın International Visitor Leadership Program (IVLP) programına aday gösterilerek “Dijital Çağda Liderlik” programına Türkiye’den katılan tek kişi oldu.

2021 yılında Koç Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamladı.

TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu, TEGEP Yönetim Kurulu ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu üyesi olarak gönüllü çalışmalarını devam ettirmektedir.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nda son 7 yıldır sürdürdüğü Eğitim Direktörlüğü görevinin ardından Şubat 2022 itibariyle Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.

Linkedin Profilim: https://www.linkedin.com/in/melin-arzu-atasoy-32800833/

Okunma Sayısı: 870 Diğer TEGEP YK