MENÜ 

Mehmet Namık AYDIN

17 Ağustos 2021 Salı

MCT
Management Centre Türkiye (MCT) Danışman

2003 yılında Management Centre Türkiye (MCT) bünyesine danışman olarak katılan Mehmet Namık Aydın, kurumların performans gelişimlerine temel yönetim becerileri ve kişisel etkinlik artırma konularındaki uzmanlığıyla destek oluyor.

Mehmet Namık, bir bireyin gerek kişisel etkinliğini artırması, gerekse de kendini ve çevresini etkin biçimde yönetebilmesi için, geçerli ‘Yetkinlik’ setini özümsemesi ve davranışlarını bu doğrultuda sergilemeyi seçmesi gerektiğine inanıyor. Kişisel gelişimin, bireyi olduğundan başka birisi olmaya itmek değil de, bireyin farkındalığını artırarak onu kendi pozitif özelliklerini kendi yararına daha fazla kullanması konusunda ikna etmek olduğunu düşünüyor. Mehmet Namık’ın geliştirdiği ‘Yetkinlikle Yönetmek’ modeli Kurumsal Fayda, Yönetsel Cesaret, Kişisel Bütünlük ve İnsanlık Onuru unsurlarından oluşuyor.

Londra Institute of Marketing mezunu olan Mehmet Namık Aydın parlak kariyerinde Dasa Eczacıbaşı, Toprak Kağıt, RJ.Reynolds/JTI gibi şirketlerde Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Eğitim&Gelişim Direktörü olarak çalıştı. Farklı kültür ve coğrafyalarda eğitim ve geliştirme etkinliklerini 18 yıldır sürdürmektedir, bu süre zarfında 25 ülkede eğitim, gelişim ve danışmanlık programları gerçekleştirmiştir. Master Trainer Institute–France ve American Management Association’dan Eğiticinin Eğitimi (Train-the-Trainer), Fasilitasyon Teknikleri (Facilitation Skills) ve Eğitim Tasarı, İçerik ve Metodoloji(Instructional Design) Sertifikası olan Mehmet Namık Aydın, aynı zamanda Insights Kişilik Envanteri ve PDI 360° Geri Bildirim akreditasyonuna da sahip.


.

Okunma Sayısı: 503 Diğer TEGEP YK