MENÜ 

Ümmühan PANDIR

19 Nisan 2018 Perşembe


D&R
İnsan Kaynakları Direktörü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olur olmaz aynı üniversitenin İşletme İktisadı Enstitüsü-İnsan Kaynakları Sertifika Programı’na katıldı. 2000-2007 yılları arasında Doğuş Grubu bünyesinde sırasıyla Macrocenter, Doğuş İnsan Gücü Yönetimi (Humanitas) ve T. Garanti Bankası kurumlarında çalıştı. Ardından Sütaş A.Ş. Eğitim Yöneticisi olarak şirketin yeniden yapılanma süreçlerinde rol aldı. 2007 yılında bankacılık sektörüne geri dönerek, Finansbank Eğitim Departmanı’nda yönetici ve yetkinlik geliştirme programlarından sorumlu yönetici olarak, birçok yeni eğitim & gelişim programının tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdi. Bankanın vizyon ve değerlerini yenilediği, üst düzey yönetim ekibi tarafından yönetilen Gelişim Projesi’nin tamamında aktif rol aldı ve eğitim süreçlerini yönetti.

2011-2021 yılları arasında Domino’s Pizza Türkiye’de Eğitim ve Gelişim müdürü olarak görev aldığı süre içerisinde; QSR sektörünün ilk eğitim portalını kurdu. Sertifika ve kariyer eğitimlerine yönelik entegre eğitim çözümleri ile, şirketin hızlı büyümesine pozitif etki sağlamak adına yol aldı. Sektörün hızına ve şirketin çevikliğine paralel hızlı çözümler üreten bir yapı ve bu yapıyı destekleyen yetkin bir ekip kurdu. Departmanını; sayısız proje eğitimi, eğitim filmi ve eğitim aracını, kendi kaynağı ile üreten bir organizasyon haline getirdi. 2016 yılında kurduğu eğitim portali ve inşa ettikleri blended oryantasyon programı ile bir bronz bir gümüş, 2020 yılında “En İyi Ol” isimli yönetici geliştirme programı ile bir altın bir bronz Brandon Hall ödülünü kurumuna kazandırdı.

Yine 2020 yılında bünyesinde 23 ülkenin bulunduğu Domino’s EMENA içerisinde “2019-Yılın Bölgesel Eğitimcisi” ödülüne layık görüldü. TEGEP üyesi olarak, orijinali İngilizce olan ASTD yayını (Handbook) Eğitimci El Kitabını’n Türkçe’ye çevrilerek yayımlanmasında gönüllü editör olarak yer aldı.

2021-2022 yılları arasında İK Direktörü olarak KFC Türkiye ekibine dahil oldu. Şirketin Türkiye pazarındaki büyüme hedeflerine paralel olarak kitlesel işe alım projeleri yürütürken, Bölge Müdürü Değerlendirme merkezi’ ni kurdu ve İK süreçlerinin dijitalleşmesine liderlik etti.

Ağustos 2022 itibari ile D&R İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alıyor.

Okunma Sayısı: 2510 Diğer TEGEP YK