MENÜ 
220 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,76 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (22)

Kurumsal Akademi Profesyonelleri KA'19 Zirvesi'nde Buluştu

31 Mayıs 2019 Cuma


Kurumsal Akademi ve eğitim & gelişim dünyası, 29 Mayıs’ta, TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdiği Kurumsal Akademi Zirvesi’nde bir araya geldi.


Kuruluşundan itibaren; kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak, farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten TEGEP, bu misyona hizmet eden bir etkinlik olan Kurumsal Akademi Zirvesi'ni üçüncü kez gerçekleştirdi.

Zirve’de sunulan içerik ile bu alanda çalışan ve Zirve’ye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı, bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlayan TEGEP, öğrenme ve gelişimin nabzını bu kez de KA’19 Zirvesi’nde tuttu.

21 farklı sektörden, 113 farklı kurumdan, 300’e yakın profesyonelin katıldığı Zirve’de, 8 konuşmacı yer aldı. 29 Mayıs’ta Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen KA’19 Zirvesi’nde; öğrenen organizasyon oluşturma sürecinde kurumsal akademilerin değişim yönetimi rolüne, “Kurumsal Akademi”nin yalnızca bir kavram ve yalnızca bir modelden ibaret olmadığına dikkat çekildi.

Zirve, TEGEP Başkanı Aylin Obalı’nın açılış konuşması ile başladı. Obalı konuşmasına; KA’19 Zirvesi’nin içeriğini hazırlayan Danışma Kurulu üyelerine, destek sağlayan tüm TEGEP Yönetimine, Zirve Sponsorlarına, Zirve'de paylaşımda bulunacak tüm konuşmacı ve kurumlara, organizasyona katkısı olan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek başladı. Aylin Obalı, TEGEP’in yürüttüğü tüm çalışmalara da değindiği konuşmasında; her zaman önemli olan, ancak özellikle değişimin çok hızlı olduğu günümüzde ,“öğrenme” sözcüğünün çokça altının çizilmesi ve önemle üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu belirtti. Obalı, bu önemli konuda sorumluluklar üstlenen eğitim&gelişim profesyonellerinin ve kurumsal akademilerin rollerinin stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade etti.Ana Sponsoru Garanti Bankası, Resmi Sponsoru YKBA (Yapı Kredi Bankacılık Akademisi) olan Zirve’de, oturumları bulunan kurum ve konuşmacılar ise şöyleydi: Stefaan van Hooydonk, Cognizant CLO; Ertuğrul Yücenur, Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları GMY; Gamze Ağca Dönmez, Allianz Türkiye - Akademi ve İK İş Ortaklığı Grup Başkanı; Özlem Yanmaz Ateş, Allianz Türkiye Akademi Müdürü; Bengi Korkmaz, Mc Kinsey Türkiye Ortağı; Uğur Nalbantoğlu, Öğretim Görevlisi, İstanbul Bilgi Ün.ve Kadir Has Ün.; Serdar Turan, HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni; Dr. Çağlayan Bodur, TEGEP YK Yd.Üye, Dale Carnegie Akademi Türkiye Kurucu Ortağı.

TEGEP ayrıca, eğitim ve gelişim alanında üreten tüm paydaşların bilgi birikimlerini paylaşabilecekleri yeni bir platformun haberini paylaştı; TEGEP Yazarları Platformu… Haziran ayı ortası itibariyle aktif hale getirilmesi plananlann dijital platformun detaylarının çok yakında sektörle paylaşılacağı ifade edildi ve bu alanda üreten tüm kişilere TEGEP Yazarları Platformu’na katılma çağrısı yapıldı.Ayrıca bu yılın sonuna doğru başlayacak olan KESP (Kurumsal Eğitmen Sertifika Programı)'na dair bir bilgilendirme de TEGEP Eğitime ve Sertifikasyon Komitesi Lideri Çağlayan Bodur tarafından yapıldı ve katıllımcıların TEGEP Eğitmen seritifikasyon programı ile ilgili soruları yanıtlandı.

TEGEP'in sektöre önemli bir katkısı olan Kurumsal Eğitim Araştırması ile ilgili yapılan bilgilendirme ile birlikte halihazırda devam eden 2019 araştırmasına tüm kurumların katılmaları yönünde çağrıda bulunuldu ve destekleri istendi.
Okunma Sayısı: 3832 Diğer HABERLER