MENÜ 

Kurumsal Akademi Zirvesi

3 Ocak 2017 Salı

Değişimin, dönüşümün hız kesmeden sürdüğü günümüzde; öğrenme ve gelişim, her alanda olduğu gibi kurumlar ve iş dünyası için de öncelikli ve stratejik bir konu.

TEGEP olarak KA’19 Zirvesi’yle bu yıl, öğrenen organizasyon oluşturma sürecinde kurumsal akademilerin değişim yönetimi rolüne dikkatleri çekmeyi, Kurumsal Akademi’nin yalnızca bir modelden ibaret olmadığına dair bir farkındalık yaratmayı ve bir vizyon sunmayı hedefliyoruz.
 
Bu yıl da Zirve'nin katılımcı olarak hedeflediği kitle; eğitim profesyonelleri, insan kaynakları yönetimlerinin yanı sıra; stratejik konumlandırma ve önemi gereği, tüm iş birimi yöneticileri ve üst yönetimler.

KA'19 Zirvesi programı ve içeriği; zengin bir iletişim ağı içinde, birbirimizden öğrenmeyi, ortak akılla birlikte üretmeyi destekleyen bir yaklaşım ile Kurumsal Akademi Zirvesi Danışma Kurulu üyelerince hazırlandı.

Bu yıl da içerikte, kurumsal akademilere dair vizyonu aktarmak üzere, yurt içi ve yurt dışı fikir önderleri, iş liderleri, uygulamacılar ve danışmanlar konuşmacılar arasında yer alıyor. Zirve programı netleşen detaylarıyla, duyurularımızla sizlere ulaşacak ve buradan paylaşılmaya devam edecek.
 
Bununla beraber KA'19 kayıtları 15 Mart’a kadar devam edecek olan erken kayıt avantajı ile başladı.

Kayıt ücretleri ile ilgili detayları aşağıda bulabilir ve bu link üzerinden online kayıt formuna ulaşabilirsiniz.


 

Dernek Üyeleri Tüm kayıt dönemi 1 kişi  450,00 ₺
Erken Kayıt (Dernek Üyesi Olmayan) 15 Mart'a kadar 1 kişi  950,00 ₺
Dernek Üyesi Olmayan Kayıt 15 Mart-29 Mayıs 1 kişi  1.150,00 ₺
Topluluk Şirketleri / Grup İndirimi 15 Mart-29 Mayıs 3 kişi ve üzeri             (Aynı Kurumdan) 1.000,00 ₺

*Belirtilen tutarlara %18 Kdv ilave edilecektir.

Geçmiş Zirveler

1. Kurumsal Akademi Zirvesi   6 Haziran 2017

 
Kurumsal Akademi ve eğitim&gelişim dünyası, 6 Haziran’da, Derneğimizin  bu yıl ilk olarak gerçekleştirdiği Kurumsal Akademi Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl itibariyle her yıl gerçekleştirilmesi planlanan Zirve'nin teması "Kurumsal Akademi 1.0 Yapı Taşları" idi.


Kuruluşundan itibaren; misyonu doğrultusunda “Kurumsal Akademi Yapılandırma Çalışma Komitesi” liderliğinde, kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak,  farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten ve bu çalışmalar ile muhtelif çıktılar üreten TEGEP, bu misyon doğrultusunda; ilgili Komitenin katkılarıyla, yepyeni bir organizasyonla, eğitim ve gelişim dünyasının nabzını tuttu ve ilgiyle karşılandı.

TEGEP, Zirve’de sunulan zengin içerik ile bu alanda çalışan ve Zirve’ye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı, bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlıyor.

Farklı sektörlerden 85 farklı kurumdan, 200’ün üzerinde profesyonelin katıldığı Zirve’de, biri yurt dışından olmak üzere, 13 konuşmacı olarak yer aldı.

6 Haziran’da Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP 1. Kurumsal Akademi Zirvesi’nde, son yıllarda kurumlarda eğitim birimlerinin dönüşümüne; öğrenme ve gelişimin, kurumsal vizyona hizmet eden en kritik stratejik öncelik konumlandırılmasıyla gelinen nokta ve Kurumsal Akademilere  dönüşüm sürecine ışık tutuldu. “Yapı Taşları” teması ile “Vizyona” odaklı bir içerik sunulan Zirve’de,  öğrenme ve gelişime kafa yoran, emek harcayan profesyoneller bir araya geldi. Bilgi alışverişinin, paylaşımların ve ortak akılla sektöre fayda sağlayacak çıktılar sunmanın amaçlandığı Zirve’nin içeriği de bu şekilde kurgulandı ve Zirve’de bulunan tüm katılımcıların katkı sağladığı bir Çalıştay da gerçekleştirildi. Ayrıca Zirve’ye özel yapılan mini bir araştırmanın sonuçları da anlık olarak bu Çalıştay çıktıları ile birlikte yorumlandı.

Zirve’ye yurt dışından katılan, Caterpillar Academy’nin eski Dekanı ve yetişkin eğitimi alanında akademik çalışmaları bulunan Dr. Ruud Kronenberg’in açılış konuşması ile başlandı. Ardından Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen, Kurumsal Akademiler ve üst yönetim ilişkisinin ele alındığı panelde, Borusan Makina Güç Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment İnanç ve Hayat Varlık CEO’su Hilmi Güvenal değerli deneyimlerini paylaştılar.

Zirve’de, Garanti Bankası, Turkcell ve Tofaş gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının Akademi ve Eğitim Birimi yöneticilerinin konuşmacı olarak yer aldığı panel ise Unlearn Academy Kurucusu Dr. Ecmel Ayral’ın moderasyonu ile gerçekleşti. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve Migros Perakende Akademisi gibi yurt dışında da bu alanda pek çok ödül almış olan kurumların Akademi uygulamaları paylaşımı da farklı oturumlarda gerçekleşti.

TEGEP, Zirve’de ayrıca eğitim ve gelişim sektörüne, sektör ve profesyoneller için oldukça önemli olan gelişmeleri ve çalışmaları sundu. Bunlardan ilki; her yıl TEGEP tarafından gerçekleştirilen Kurumsal Eğitim sektör araştırması ve gelinen aşamada öne çıkan bazı veriler oldu. Araştırmanın hedeflenen örneklem sayısına ulaşması ile bu ay sonunda tamamlanmasının hedeflendiği ve sektör için önemli verilerin oluştuğunun aktarıldığı sunumda, bu süreçte henüz araştırmaya katılmamış olan kurumlar da araştırmaya katılmaya davet edildi. Bu sunumu ise TEGEP kurucu üyelerinden ve aynı zamanda Denetleme Kurulu üyesi olan Mehmet Gürsoy gerçekleştirdi.

İkinci önemli haber olarak; Öğrenme ve gelişim profesyonelleri ile eğitmenler için harika bir rehber niteliğindeki “Tellling Ain’t Training” (Eğitim Anlatmak Değildir) kitabının çok yakında TEGEP Yayını olarak okuyucularla  buluşacağı paylaşıldı.

TEGEP ayrıca, bu yıl yedincisini gerçekleştireceği Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nin tarihini de bu Zirve’de 24-25 Ekim 2017 olarak açıkladı. 

TEGEP olarak Zirve'ye katılan, katkı sağlayan, çalışmaları destekleyen tüm meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, 2018'de gerçekleşecek Kurumsal Akademi Zirvesi için görüş ve önerilerini bekliyoruz.
 
Görüş ve önerilerinizi bilgi@tegep.org adresine "2018 Kurumsal Akademi Zirvesi Öneri" başlığı ile iletebilirsiniz.

KA'2018 - TEGEP 2. Kurumsal Akademi Zirvesi   30 Mayıs 2018

 

Kuruluşundan itibaren; misyonu doğrultusunda “Kurumsal Akademi Çalışma Komitesi” liderliğinde, kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak,  farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten ve bu çalışmalar ile muhtelif çıktılar üreten Derneğimiz, geçen yıl itibariyle, yine bu misyona hizmet eden Kurumsal Akademi Zirvesi'ni gerçekleştirmeye başladı.

Zirve’de sunulan içerik ile bu alanda çalışan ve Zirve’ye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı, bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlayan TEGEP, öğrenme ve gelişimin nabzını bu kez de KA’18 Zirvesi’nde tuttu.

20 Farklı sektörden, 80 farklı kurumdan, 300’ün üzerinde profesyonelin katıldığı Zirve’de, 17 konuşmacı yer aldı.
30 Mayıs’ta Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen KA’18 Zirvesi’nde, öğrenme ve gelişimin, kurumsal vizyona hizmet eden en kritik stratejik öncelik olarak konumlandırılmasıyla gelinen nokta ve Kurumsal Akademilere dönüşüm süreçlerine, akademilerin stratejik önceliklerine, iyi uygulamalara ve gelecek projeksiyonlarına yer verildi.Zirve, TEGEP Başkanı Aylin Obalı’nın açılış konuşması ile başladı. Obalı konuşmasına; KA’18 Zirvesi’nin içeriğini hazırlayan Danışma Kurulu üyelerine, destek sağlayan tüm TEGEP Yönetimine, Zirve Sponsorlarına, Zirve'de paylaşımda bulunacak tüm konuşmacı ve kurumlara, organizasyona katkısı olan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek başladı. Aylin Obalı, TEGEP’in yürüttüğü tüm çalışmaların, kurumsal eğitim ve gelişim alanında üstlendiği misyona hizmet eden çalışmalar olduğunu ve tüm bu çalışmalar neticesinde ise öğrenme kültürünün toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasına hizmet ettiğini ifade etti. Konuşmasında Türkiye ve iş dünyası için önemli bir çıktı olan Kurumsal Eğitim Araştırması’na da değinen Obalı; tüm kurumları bu araştırmayı desteklemeye ve 2018 Araştırmasına katılmaya davet etti. Aylin Obalı konuşmasının sonunda, TEGEP’in bu alanda yürüttüğü her çalışmanın tüm paydaşların destek ve de katkılarıyla zenginleşeceğini hatırlattı.  Ana Sponsoru Garanti Bankası, Resmi Sponsoru YKBA(Yapı Kredi Bankacılık Akademisi) olan Zirve’de, oturumları bulunan kurum ve konuşmacılar ise şöyle oldu; Banu İşçi Sezen, Genel Müdür (Turkcell Akademi-TEGEP YK Üyesi), Gülperi Tandar, Kurumsal Akademi Direktörü (LC Waikiki), Saynur Önen- İK Grup Direktörü(Yıldız Holding-TEGEP Kurucu Üyesi), Ezgi Kadıoğlu Yangın (TEGEP DK Üyesi, Danışman), Meltem Bakiler Şahin, Genel Müdür Yardımcısı (Vodafone), Cenk Sandıkçı- İK Direktör Yrd, (Acıbadem Sağlık Grubu- TEGEP YK Üyesi ), Hilal Uçar, Eğitim ve Gelişim Uzmanı (Türk Traktör), Orçun İrfan, Kurucu Ortak (Yarım Elma), Tankut Çığır, İK Analitiği ve Deniz Akademi Grup Müdürü(Denizbank), Tuğrul Türkkan, Kurucu, Ortak (Vibons), Burçin Sarıca, Eğitim ve Gelişim Müdürü (DeFacto Academy), Kerem Torun, Öğrenme Teknolojileri & Akademi İş Geliştirme Yöneticisi (DeFacto Academy),  Pelin Hekimoğlu, Eğitim ve Gelişim Müdürü (Arçelik Perakende Akademisi), Tuğba Gök, Yetenek ve Ödül Yönetimi İK Grup Müdürü (Enerjisa), Müge Arslan, Eğitim Müdürü, İnsan kaynakları Günlüğü Blog Yazarı (Danone Akademi), Fatih Yedikardeş, Medikal Beslenme, Erişkin Beslenme İş Birimi Direktörü(Nutricia), Engin Baran,  Danışman (Engin Baran Danışmanlık)

TEGEP ayrıca, bu yıl sekinzincisini gerçekleştireceği 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nin tarihini de 24-25 Ekim 2018 olarak açıkladı ve Haziran ortası itibariyle kayıtların açılacağu duyuruldu.

KA'18 ile ilgili detaylı bilgiye www.kurumsalakademizirvesi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sunumlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz (Sunumlar, program akış sırasına göre sıralanmıştır):

- Kuralları Değiştirmek; Sınırları Aşmak - Banu İşçi Sezen
- Kültürel Dönüşümün Elçisi Kurumsal Akademiler - Gülperi Tandar
- 70|20|10 Mümkün, Hem de kişi bazlı! - Orçun İrfan ve Hilal Uçar
- Kişisellik ve Hız Çağında Öğrenme: Dijital Dönüşüm Eğitimi Nasıl Değiştirdi? - Tuğba Gök
- Yeni Nesil Eğitim Metodolojisi ve Eğitim Uygulamaları - Prof. Dr. Kemal Yüksek
- Önce Liderleri Kazanın -  Müge Arslan , Fatih Yedikardeş
- Kurumsal Eğitimlerde Yarının Çalışanlarına Ne Kadar Hazırsınız? – Dr. Engin Baran
 

Okunma Sayısı: 11822 Diğer ZİRVE