MENÜ 
219 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (2,01 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (22)

&NOW Business&Tech Week'de 2018 Kurumsal Eğitim Araştırması'nı Anlattık

20 Mayıs 2019 Pazartesi


2018 Kurumsal Eğitim Araştırması ile 2-3 Mayıs'ta (MCT) Managment Center Türkiye tarafından gerçekleştirilen &NOW Business&Tech Week kapsamında gerçekleşen İK Zirvesi'ne konuk olduk.

TEGEP olarak, kurumlardaki eğitim/gelişim alanı ile ilgili bazı temel göstergelerin düzenli olarak izlenebilmesi amacıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Eğitim Araştırması’nın, 2017 yılı verilerini içeren araştırma raporunu Aralık 2018'de yayınlamıştık.

Eğitim ve gelişim alanında sağlıklı ve yerel bir kıyaslama bilgisinin oluşmasına önemli bir katkı sağlayan araştırmamıza dair bir oturumla yer aldığımız &NOW İK Zirvesi'de , TEGEP Başkanı Aylin Obalı ve TEGEP Yayın ve Araştırma Komitesi Lideri ve Denetleme Kurulu üyesi Üyesi Mehmet Gürsoy bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumda, eğitim ve gelişim alanında global göstergeler içeren ATD'nin State of the Industry Report'u üzerinden aynı metriklere ilişkin kıyaslama bilgileri ve TEGEP'in aynı raporun bir önceki yıldaki verilerine ilişkin kıyaslama bilgileri paylaşıldı. Ayrıca sunum sırasında katılımcılara rapor verilerine dair sorular yöneltildi ve verilere dair doğru tahminlerde bulunan üç katılımcıya TEGEP Yayınları'nın ilk kitabı ve eğitim profesyonellerinin baş ucu kitabı olarak değerlendirilen Anlatmak Eğitim Değildir kitabı hediye edildi.
Sunumun sonunda, her yıl yapılacak ölçümlerle eğilimlerin daha da belirginleşeceği ve alanın yönetimi açısından her kuruma ayrı ayrı ışık tutacak nitelikte olacağı hatırlatılarak; tüm kurumlar, veri toplama süreci devam eden 2019 Kurumsal Eğitim Araştırması'na katılmaya davet edildi.

Devam eden Kurumsal Eğitim Araştırmasına katılmak için bu linke tıklayınız.
Her yıl yapılan araştırmanın yayınlanan ayrıntılı raporları TEGEP üyeleri ve araştırmaya katılan firmalarla ücretsiz olarak paylaşılıyor.. Özet verileri içeren yönetici özetleri ise web sayfamızda genel erişime açıktır; buradan ulaşabilirsiniz.
Okunma Sayısı: 2543 Diğer HABERLER