MENÜ 
59 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,69 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (6)

Olağan (Seçimli) Genel Kurul Toplantımıza Tüm Üyelerimizi Bekliyoruz.

16 Mart 2021 Salı

Değerli Üyemiz merhaba,

Bildiğiniz üzere, 2020 yılı Mart ayı itibariyle tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında ülkemizde de alınan tedbirler ve kısıtlamalar doğrultusunda sivil toplum örgütlerinin genel kurul toplantıları da ertelenmişti. Bu kısıtlama nedeniyle Dernek olarak geçtiğimiz yıl Mart ayında yapacağımız 2020 Olağan Seçimli Genel Kurul toplantımızı yapamamış ve sizlerle bu konudaki bilgilendirmeyi paylaşmıştık.

Kısmi normalleşme süreci ile birlikte Mart 2021 itibariyle derneklerin genel kurul toplantılarını yapmalarına izin verilmiş; ertelenen ve zamanı gelen genel kurul toplantıları yapılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda, Derneğimizin 2020 yılında gerçekleştirmesi gereken ertelenen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısını ve 2021 yılı için mali gündemle yapacağı Seçimsiz Genel Kurul Toplantısı gündemleri birleştirilerek takvimleri belirlenmiştir.

Derneğimizin Olağan (Seçimli) Genel Kurul Toplantısı, ertelenen 2020 yılı ve mevcut yıla ilişkin aşağıda belirtilen genel kurul gündemini gerçekleştirmek üzere; 31 Mart 2021 Çarşamba günü, Saat:10:00'da, Atatürk Mah. Ataşehir Residence B Blok Kat:0 D:2 Ataşehir/İSTANBUL Dernek Ofisi adresinde yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen ilk toplantı tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı, ertelenen 2020 yılı ve mevcut yıla ilişkin yine aşağıda belirtilen genel kurul gündemini gerçekleştirmek üzere 10 Nisan 2021 Cumartesi günü Saat:10:00'da Atatürk Mahallesi, Yakut Cd. 34758 Ataşehir/İstanbul Radisson Oteli Blu Ballroom-1 adresinde yapılacaktır.

Tüm üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirmek istediğimiz Genel Kurul toplantımıza katılmanızı önemle rica ederiz.

Dernek tüzüğümüzün Genel Kurula katılma hakkını düzenleyen maddesine göre; geçmiş döneme ait aidat borcu olan üyeler Genel Kurula katılma ve oy kullanma hakkından yoksun olacaklardır. Genel Kurul’un yapılacağı tarihe kadar üye aidat borcunu ödeyen asıl üyelerimiz Genel Kurul toplantısına katılma ve oy kullanma hakkına sahip olacaklardır.

Dernekler Kanunu gereği Genel Kurula vekaleten katılım olamayacağını ve vekalet ile oy kullanılamayacağını hatırlatmak isteriz.


NOT: İlk tarih olarak paylaşılan 31 Mart tarihinde toplantının gerçekleşebilmesi için yeterli sayı; üyelerin en az üçte ikisinin katılımıdır (Seçimli ve tüzük değişikliği gündemi sebebiyle).

GENEL KURUL GÜNDEMİ
 • Açılış ve yoklama
 • Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
 • Divan Heyetinin oluşturulması
 • Divan Heyeti tarafından katılım listesindeki imzalar incelenerek ve sayım yapılarak toplantı yeter sayısının kontrolü
 • 4. Dönem Yönetim Kurulu adına 2019 ve 2020 faaliyet ve hesapları hakkında hazırlanan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarının, Denetleme Raporlarının ve finansal tabloların sunulması, 2022 yılı tahmini bütçesinin sunulması, müzakeresi ve onaylanması,
 • Faaliyet raporları okunduktan sonra yönetim kurulu ve denetim kurulunun 2019 ve 2020 yılı faaliyetlerine ilişkin ibrası
 • Tüzük değişikliği önerilerinin okunması ve değişecek maddelerin oylanması
 • 5. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçimi
 • 2022 Yılı üyelik aidatlarının görüşülmesi,
 • Dilek ve temenniler
 • Kapanış
Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.
TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği Yönetim Kurulu
Saygılarımızla
Okunma Sayısı: 3236 Diğer HABERLER