MENÜ 

Tarihçe

31 Aralık 2016 Cumartesi

Bir düşünce platformu olarak kurulan ve bu doğrultuda bir yıl kadar çalışmalar yürüten TEGEP, yetişkin eğitimi alanında değerlerini belirleyerek Dernek olma yolunda ilk adımlarını 2011 yılında attı.
 

TEGEP, 21 Eylül 2011’de gerçekleştirilen 1. Eğitim ve Gelişim Zirvesi ile bu değerleri ilk kez yüksek sesle dile getirdi ve sektöre duyurdu. Bilimsellik, Yerellik, Şeffaflık, Değer Katmak; dernekleşmeye giden bu yolda TEGEP’e rehberlik eden değerler oldu.
 

Mart 2012’de 16 gönüllü kurum ve kuruluşun eğitim-gelişimden sorumlu yöneticileri ve danışmanlardan olan kurucu üyeler, bir araya gelerek Türkiye’nin yetişkin eğitimi ve gelişimi alanında ilk ve tek derneği olan TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’ni kurdu. 9 Eylül 2012’de gerçekleştirilen ilk Genel Kurul ile de üyelerimiz 1. Dönem yönetim ve denetleme kurulu üyelerini seçti.
 

Böylece, eğitim ve gelişim alanında kalıcı değerler yaratmak isteyen, söyleyecek sözü, deneyimi, bilgi ve birikimi olan paydaşların bir araya geldiği TEGEP’te; eğitim ve gelişim alanında, değerlerinin rehberliğinde önemli çalışmalar yürütülmeye başlanmıştır.
 

TEGEP, ülkemizin en önemli konularından biri olan eğitim alanında kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak, bu doğrultuda Türkiye’de bu alanda kalıcı ve uzun vadede önemli değerler üretilmesi için özverili ve sorumlu çalışmalarına devam edecektir.

Okunma Sayısı: 111247 Diğer HAKKIMIZDA