MENÜ 
219 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,59 saniye)
Sayfa 1 2 3 4 5 - (22)

TEGEP ATÖLYE BULUŞMASI: ÖLÇMEK YA DA ÖLÇMEMEK

28 Mart 2014 Cuma

17 Nisan 2014 tarihli TEGEP Atölye Buluşması’nda  ölçme ve değerlendirme konusunu yeniden ele alacağız.

Hepimiz gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin sonuçlarını da etkin şekilde görmek istiyoruz. Bu sebeple farklı yöntem ve araçlarla ölçme ve değerlendirme yapmaya çalışıyoruz. Bununla beraber ölçme ve değerlendirme kavramından hepimiz farklı şeyler anlayabiliyoruz.

Bu Atölye çalışmasında, eğitim verimliliğini ölçmeye neden ihtiyaç duyulduğu, eğitim ve gelişim alanında ölçme ve değerlendirmenin önemi ve 5 aşamalı Jack Phillips ROI Modeli bir vaka üzerinden anlatılacak.

Bu Atölye’de, Yapı Kredi  Bankacılık Akademisi Gelişim Çözümleri Direktörü Deniz Hasanbaş ve Yapı Kredi Genel Müdürlük Eğitim Tasarım ve Geliştirme Müdürü Müge Arslan’dan 5 aşamalı ROI ölçümlemesi ve bir vaka sunumu dinleyeceğiz. Örnek uygulama kapsamında izlenen plan hazırlama, veri toplama ve analiz etme, ROI hesaplama ve sonuçları raporlama aşamaları, yaşanan zorluklar ve bu zorlukların nasıl aşıldığı paylaşılacak.
 
Atölye’nin diğer bölümünde ise Novartis Eğitim Müdürü Devrim Keklik’ten “ Neden ölçümleme yapıyoruz, ne ölçüyoruz, neleri değerlendiriyoruz?” gibi sorunların yanıtlarını bulacağımız bir sunum dinleyerek, yönelteceğimiz sorular ile kavramları sorgulayacak ve eğitimde ölçme-değerlendirmeyi nasıl konumlandırabileceğimiz konusunda farklı bakış açılarını dinleyeceğiz.


Tarih               : 17 Nisan 2014
Saat                : 17:00-19:30
Yer                  : HAYAT KİMYA-HAYAT AKADEMİ
                    Mahir İz Cad. No:25 (34662) 
                    Altunizade, Üsküdar/İstanbul 

                   (Capitol Alışveriş Merkezi'nin Karşısı)
 

Katılım            : Katılım kontenjan ile sınırlıdır ve önceden kayıt yapılması gerekmektedir.
                          TEGEP üyeleri için ücretsizdir.

Kayıt                : 0216 455 18 18, gercekcavusoglu@tegep.org.tr
Okunma Sayısı: 7140 Diğer HABERLER