MENÜ 

TEGEP Atölye

3 Ocak 2017 Salı

Eğitim ve gelişim dünyasının deneyimli ve önemli projelere imza atan profesyonellerini bir araya getiren TEGEP, bu deneyimleri sektördeki diğer profesyonellerle paylaşmak için “TEGEP Atölye Buluşmaları” adlı etkinlikler düzenliyor.
 

TEGEP Atölye Buluşmalarında her ay, eğitim ve gelişim dünyasının gündemini oluşturan konular, paneller, atölye çalışmaları, söyleşi ve iyi projelerin paylaşımı gibi konuya uygun farklı sunuş yöntemleri ile aktarılıyor.


Geçmiş Atölyeler

TEGEP Atölye   2017

TEGEP Atölye Buluşması - ATD Konferansı 2017 İzlenimleri

20 Temmuz 2017

Bu yıl ATD konferansına katılan TEGEP Türk delegasyonu üyelerinin izlenim ve kazanımlarını paylaştıkları sunumlarla gerçekleşti.

Akış *
 TEGEP Genel Sekreteri Gerçek Önal Çavuşoğlu - Sunum*  - Açılış Sunumu * Vedat Güven - Sunum * Dilek Er  Taşkent   - Sunum* Erdem Kızıltaş - Sunum * Yekta Özözer - Sunum * Kapanış


TEGEP Atölye Buluşması - Değerlendirme Merkezleri ve Eğitim Gelişim

4 Mayıs 2017

Yeteneği keşfetmenin, çekmenin ve elde tutmanın” İnsan Kaynakları fonksiyonunun ana gündemi olduğu günümüzde, yeteneğin göstergesi olan ‘potansiyeli’ nasıl tespit ediyoruz? Bu alanda kullanılan en güçlü yöntemlerden biri olan ‘Değerlendirme Merkezleri’ni TEGEP’in Mayıs ayı Atölye Buluşması gündemine aldık.

 

TEGEP Atölye Buluşması - Video Tabalı Öğrenme – 1

7 Şubat 2017

Şubat ayında gerçekleşen Video Tabanlı Öğrenme konulu ilk Atölye Buluşmasında, video tabanlı öğrenme araçları kavramsal düzeyde açıklandı ve ardından interaktif bir paylaşımla temel kavramlar ve akışa dair bir farkındalık sağlanmaya çalışıldı.

AKIŞ * Açılış * Kavramsal Bilgiler * Video Tabanlı Öğrenme Tasarım Süreci * Etkileşimli Video Öğrenme Süreci/Örnek Uygulama Paylaşımı ve Rol Dağılımı
 

TEGEP Atölye Buluşması - Video Tabalı Öğrenme – 2

7 Mart 2017

Mart ayında gerçekleşen olan ikinci aşama Atölye Buluşmasında ise, ilk çalışmada paylaşılan bilgiler ve akış doğrultusunda bir video üretim süreci katılımcılarla birlikte gerçekleştirildi.

TEGEP Atölye   2016

TEGEP Atölye Buluşması - Gelişim Planları

4 Mayıs 2016

4 Mayıs’ta gerçekleşen TEGEP Atölye Buluşmasında “Gelişim Planları” başlığı altında “Yetenek nedir? Yetkinlik nedir? Yetenek ve yetkinlik arasındaki fark nedir? Yetkinliklere yönelik gelişim planı nasıl yapılır? Yetkinlik ve gelişim planının kariyerdeki yeri nedir?” gibi soruların yanıtlarını InsightFactor’un kurucusu olan Danışman Dr. Ulaş Özcan’dan dinledik.

 

TEGEP Atölye Buluşması - İlk Bölgesel Etkinlik - Bursa

21 Haziran 2016

Türkiye’de Kurumsal eğitim ve gelişim alanında kalıcı ve uzun vadede önemli değerler yaratmak üzere pek çok çalışma yürüten Derneğimiz, 21 Haziran’da “TEGEP Atölye Bölgesel Buluşma” etkinliği ile Bursa’daydı. Bu buluşmada Bursa’da ve bölgede faaliyet gösteren kurumlardan profesyonellere kurumlardaki eğitim ve gelişim bakış açısına ilişkin vizyon ve bilgiler çeren bir sunuş gerçekleştirildi.Etkinlik, Tofaş Akademi ev sahipliğinde gerçekleşti. Bu ilk bölgesel etkinliğimizde, TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Acıbadem Sağlık Grubu Organizasyonel Gelişim ve Eğitim Müdürü Cenk Sandıkçı’yı ve TEGEP Kurucu ve Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, Danışman Erkan Dündar’ı dinledik.

 

TEGEP Atölye Buluşması - ATD 2016 Konferansı TEGEP İzlenimleri

25 Ağustos 2016

TEGEP Atölye Buluşmalarında her yıl olduğu gibi bir Atölye Buluşmasını, 2016’da da “ATD Konferansı İzlenimleri”ne ayırdık. Allianz Akademi’de gerçekleşen etkinlikte, TEGEP Delegasyonu ile Konferansa katılan TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi ve Delegasyon Lideri Hasan Tahsin Güngör, Finansbank Eğitim ve Gelişim Müdürü Özge Otmanbölük, Baltaş Grubu Danışmanlarından Başar Baltaş’ı dinledik.

 

TEGEP Atölye Buluşması - Eğitimde İK Analitiği

7 Ekim 2016

25 Ekim Salı günü Vodafone Red Academy ev sahipliğinde gerçekleşen bu atölye çalışmasında, Vodafone tarafından uygulanan “Eğitimde İK Analitiği” projesini ve eğitimin diğer İK konularına etkisini konuştuk ve dinledik. Konuşmacılarımız, Vodafone Türkiye Eğitim Teknolojileri Müdürü Hakan Derviş Koçak ve Vodafone İnsan Kaynakları Analitik Müdürü Fatih Subaşı idi.

TEGEP Atölye   2015

TEGEP Atölye Buluşması - Kurumsal Koçluk Hizmeti Nasıl Alınır ?

20 Ocak 2015

“Kurumsal Koçluk Hizmeti Alımı” konusunun ele alındığı etkinlik EMCC (Europe Mentoring & Coaching Council /Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği) ile birlikte gerçekleştirildi.eKoçluk hizmetinden faydalanan veya faydalanmayı planlayan kurumlara, koçluk süreçlerindesağlayacakları faydayı en etkin seviyeye çekmeleri konusunda bir paylaşım sunmayı hedefleyen atölye çalışmasında, EMCC Türkiye Üyeleri ve TEGEP Yönetim Kurulu Üyeleri’nin panelist olarak yer aldı. EMCC Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar’ın moderasyonu ile gerçekleşen panelde, EMCC Türkiye’den Dilek Yıldırım Akgün, Nuray Akmeriç, Gamze Bayraktaroğlu, TEGEP’ten ise; TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı Saynur Önen,TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Arzu Sarıkayalar, TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi Gezin CankatAcarbay, panelist olarak yer aldı.

 

TEGEP Atölye Buluşması - Eğitim ve IK Yatırımları Verimliliğinin Ölçümlenmesi ROI

11 Mart 2015

2015 Mart ayında, “Eğitim ve IK Yatırımları Verimliliğinin Ölçümlenmesi-ROI” konusunu ele aldığımız, uygulamaya yönelik bir Atölye çalışmasını ABankev sahipliğinde gerçekleşti. Atölye’de TEGEP üyelerinden Yekta Özözer “Temel Bilgiler ve Phillips ROI Süreci” ve “Veri Toplama ve Veri Analizi” ana başlıkları altında bilgi paylaşımlarında bulundu ve bazı uygulama çalışmaları gerçekleştirdi.

 

TEGEP Atölye Buluşması - ATD-2015 Konferansı TEGEP İzlenimleri

29 Haziran 2015

TEGEP Atölye Buluşmalarında her yıl olduğu gibi 2015’te de Haziran ayını ”ASTD Konferansı İzlenimleri”ne ayırdık. Teknosa Akademi’de gerçekleşenetkinlikte, TEGEP Delegasyonu ile Konferansa katılan TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arzu Sarıkayalar, TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Turgut ve TEGEP Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Gürsoy, delegasyon üyelerinin de katkılarıyla hazırlanan sunumu aktardılar.

TEGEP Atölye   2014

TEGEP Atölye Buluşması - 6 Kişisel Gelişim Eğitimleri Ne Kadar Kişisel

31 Ocak 2014

TEGEP Atölye Buluşmaları Ocak Ayı etkinliği, “Kişisel Gelişim Eğitimleri Ne Kadar Kişisel?” adlı panel oturumu ile TEGEP’e üye kurumlardan Akbank Akademi eğitim merkezinde gerçekleşti.Panele konuşmacı olarak iki eğitim yöneticisi ( Akademi Hayat’tan Alev Patlak ve Turkcell Akademi’den Suzan Yeşildağ Can) ve de iki eğitim firması temsilcisi ( Dale Carnegie’den Çağlayan Bodur ve MCT’den Gözde Berber Özbalaban) katıldılar. Paneli Yıldız Holding’den Erkan Dündar yönetti.

 

TEGEP Atölye Buluşması - Eğitimde Markalaşma

25 Mart 2014

“Eğitim ve Gelişim Faaliyetlerinin kurum içinde ve dışında iletişiminin planlanması” konusunun ele alındığı etkinlik, Garanti Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti. Atölye’de Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü ve TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı Saynur Önen ve Finansbank Eğitim ve Gelişim Yönetimi Müdürü Sinem Çoğun konuşmacı olarak yer aldılar.

 

TEGEP Atölye Buluşması - Ölçmek ya da Ölçmemek

17 Nisan 2014

Nisan ayı TEGEP Atölye Buluşması’nda, ölçme ve değerlendirme konusunu yeniden ele alındı.2013 yılında gerçekleştirdiğimiz “Ölçmek ya da Ölçmemek” temalı Atölye çalışması, gelen talepler doğrultusunda 2014 Atölye takvimine de dahil edildi ve bu etkinlik, 17 Nisan akşamı Akademi Hayat binasında gerçekleşti.Bu etkinlikte Novartis Eğitim Müdürü Dr. Devrim Keklik, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi yöneticileri Deniz Hasanbaş’ı ve Müge Arslan’ı dinledik.

TEGEP Atölye Buluşması - Danışılan Eğitim ve Gelişim Profesyoneli Olmak

16 Mayıs 2014

Mayıs ayının ilk Atölye Buluşması’nda “Danışılan Olmak ve Duygusal Zeka” konusunu ele aldık ve etkinliğimizi Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Bu Atölye Buluşması’nda İş Kavramları Danışmanlık’tan Hasan Tahsin Güngör paylaşımda bulundu.

TEGEP Atölye Buluşması - ASTD 2014 Konferansı TEGEP İzlenimleri

12 Haziran 2014

TEGEP Atölye Buluşmalarının onuncusu olan “ASTD 2014 Konferansı İzlenimleri” konulu Atölye Buluşması Teknosa Akademi’de gerçekleşti. Etkinlikte, TEGEP Delegasyonu ile Konferansa katılan TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arzu Sarıkayalar, TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Turgut ve TEGEP Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Gürsoy, delegasyon üyelerinin de katkılarıyla hazırlanan sunumu aktardılar.

TEGEP Atölye Buluşması - - İşe Alım Tabanlı Eğitim Programları

12 Haziran 2014

Doğru profili işe alarak ardından o profile uygun program dizayn etmenin etkisinin ele alındığı “İşe Alım Tabanlı Eğitim Programları” başlıklı Atölye Buluşması, 11 Eylül’de Allianz Sigorta ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Etkinlikte, psikolog, danışman ve öğretim görevlisi Yrd.Doc Ulaş Özcan ve Atölye’nin konuklarından Yıldız Holding Uluslararası Satış Geliştirme Direktörü Erkan Dündar bu konuçerçevesinde paylaşımlarda bulundu.

TEGEP Atölye Buluşması - Yeni Eğitim Yöneticisi Profili

23 Ekim 2014

TEGEP Atölye Buluşmaları’nda Ekim ayında, “Yeni Eğitim Yöneticisi Profili” konulu bir panel gerçekleştirdik. Erkan Dündar’ın moderasyonu ile gerçekleşen panelde, Ezgi Kadıoğlu (Coca Cola İçecek Grup Öğrenme ve Gelişim Direktörü) Cenk Sandıkçı(Acıbadem Sağlık Grubu Organizasyonel Gelişim ve Eğitim Müdürü) İdil Özdoğan Gökgöz (Anadolu Efes Yetenek Yönetimi Müdürü) Banu Arabacı Engür (Abdi İbrahim İlaç İK Yöneticisi) panelist olarak yer aldılar. Etkinlik üye kurumlarımızdan Akademi Hayat’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

TEGEP Atölye   2013

TEGEP Atölye Buluşması – 1

30 Mayıs 2013

Her ay gerçekleşecek olan TEGEP Atölye Buluşmaları’ndan ilki 30 Mayıs 2013’te, yöneticiler ve eğitim profesyonellerinin en çok tartıştığı konu olan “Eğitim ve Gelişim Faaliyetlerinin Ölçümlenmesi” konulu Atölye Buluşması oldu. Bu konuda önemli çalışmaları ve uzmanlıkları olan iki konuşmacı; üyelerimiz Deniz Hasanbaş ve Devrim Keklik’e ile “ölçümleme”ye farklı perspektiflerden bakmaya çalıştık.

1 / 3
Atölye
2 / 3
Atölye
3 / 3
Atölye
 
 
 

TEGEP Atölye Buluşması - 2 Koçlar , Mentorlar Birbirini Ağırlar

25 Haziran 2013

“Koçlar Mentorlar Birbirini Ağırlar” temalı ikinci atölye buluşmamız, 25 Haziran akşamı gerçekleşti. Kurumlarda Koçluk ve Mentorluk uygulamalarının yönetilmesinde püf noktaların konu edildiği Atölye Çalışması; TEGEP üyesi olan ve TEGEP çalışmalarını takip eden profesyonellerin katılımıyla gerçekleşti. Koçluk ve mentorluk uygulamalarının ele alındığı bir panelde; Teknosa Akademi / Eğitim ve Geliştirme Müdürü ve TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arzu SARIKAYALAR; Vodafone Türkiye / Red Academy Kıdemli Müdürü ve TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi Gezin CANKAT ACARBAY; Yönetici Koçu, Takım Koçu ve TEGEP üyesi Enis ARSLAN’ın konuşmacı olarak yer aldı.

 

TEGEP Atölye Buluşması - 3 ASTD 2013 Konferansı TEGEP İzlenimleri, Kurumsal Eğitim Araştırması

12 Temmuz 2013

“ASTD 2013 Konferansı İzlenimleri, TEGEP Kurumsal Eğitim Araştırması” konulu üçüncü Atölye buluşmamız, 25 Temmuz’da Teknosa Plaza’da gerçekleşti.18-23 Mayıs 2013 tarihinde Dallas’ta gerçekleşen ASTD-2013 Konferansı’na katılan yönetim kurulu üyelerimizden Gezin CANKAT ACARBAY’ın, Ahmet HANÇER’in ve Hakan TURGUT’un konuşmacı olarak yer aldığı Atölye’ye TEGEP üyeleri ve davetlilerinden oluşan eğitim profesyonelleri katıldı.

TEGEP Atölye Buluşması - 4 Kurumsal Akademi Olmak ya da Olmamak; İşte Bütün Mesele Bu

26 Eylül 2013

Eğitim profesyonellerini ve TEGEP üyelerini bir araya getiren Atölye Buluşmalarının dördüncüsü, Vodafone Maslak Plaza Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TEGEP Kurumsal Akademi Tasarım ve Yapılandırma Çalışma Komitesi’nin çalışması sonucu gerçekleşen Atölye Buluşması’nda “Kurumsal Akademi” konusunun ele alındı. Etkinlik, Kurumsal Akademi Tasarım ve Yapılandırma Çalışma Komitesi lideri Feyzan Özgün SAYALI ve Borusan Akademi Birim Yöneticisi Ece YETİŞEN SUN sunumları ile gerçekleşti.

TEGEP Atölye Buluşması - 5 Eğitimcinin Teknoloji Çantası

11 Kasım 2013

Kasım ayında gerçekleşen beşinci Atölye Buluşması’nın konusu “Eğitim Teknolojileri” idi.Bu Atölye’de, aynı zamanda ilgili atölye içeriğini hazırlayan Eğitim Teknolojileri İzleme ve Değerlendirme Çalışma Komitesi’nin üyeleri olan Vodafone Red Academy Yeni Öğrenme Teknolojileri Yöneticisi Gamze DOĞAN, Enocta - Müşteri İlişkileri Yönetimi Müdürü İdil DENİZCİLER DİNÇ ve Bilgi Kurdu Genel Müdürü Mustafa YÜCELGEN konuşmacı olarak yer aldılar. “Eğitimcinin Teknoloji Çantası” adlı Atölye Buluşması Kuveyttürk Genel Müdürlük Binası’nda gerçekleşti.

Okunma Sayısı: 6557 Diğer TEGEP Öğrenme Merkezi