MENÜ 

TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi

10 Nisan 2022 Pazar

TEGEP 13. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 1 - 2 Kasım 2023 tarihlerinde...

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın..


Geçmiş Zirveler

TEGEP 12. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 1 - 2 - 3 Kasım 2022


TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi bu yıl, 1-2-3 Kasım 2022 tarihinde "KEŞFET" temasıyla gerçekleşti.

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 19 - 20 - 21 Ekim 2021


TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi bu yıl, 19-20-21 Ekim 2021 tarihinde "Yakın" temasıyla gerçekleşti.

TEGEP 10. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 24 - 25 - 26 Kasım 2020

TEGEP kurulduğu günden bugüne kurumsal eğitim ve gelişim alanında, tüm paydaşlarını yakından ilgilendiren; çalışmalar yürütüyor, çıktılar sunuyor ve etkinlikler/organizasyonlar gerçekleştirerek bu alandaki profesyonelleri bir araya getiriyor. Bu organizasyonların en geniş katılımlı ve kapsayıcı olanı ise, TEGEP’in kuruluşundan bu yana her yıl gerçekleştirdiği Eğitim ve Gelişim Zirvesi.

​24-25-26 Kasım’da onuncusu gerçekleştirilecek olan Zirve’de her yıl farklı bir tema çerçevesinde; eğitim gelişim alanına dair pek çok konunun ele alındığı, bu alanda çalışan profesyonellere vizyon sunan, gündemi ve trendleri ele alan geniş kapsamlı ve zengin bir içerik sunuluyor.

​Bugüne kadar gerçekleştirdiği Zirvelerle 4000’in üzerinde, ağırlıklı olarak yetişkin eğitimi gelişim alanında çalışan ve bu alana kafa yoran profesyonellerin ve İK profesyonellerini ağırlayan TEGEP, bu yıl dijital ortamda katılımcısıyla buluşacak.

TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi bu yıl onuncu kez, 24-25-26 Kasım 2020 tarihinde "Denge" temasıyla gerçekleşecek.

TEGEP 9. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 22 - 23 Ekim 2019


Akış; fırsatlarla (istekler) kapasitenin (beceriler) dengelendiği yerde ortaya çıkıyor.
Kapasite ne kadar artarsa, yakalanan fırsatlar da o oranda artıyor. Ve geliştirilen her bir beceri,
teorik olarak, daha üst düzey akış deneyimleri yaşama olanağı sunuyor...
Öğrenme de tam da bu anlarda gerçekleşiyor...
Eğitim ve gelişim birimleri ve profesyonelleri ise akış kapasitesinin gelişmesinde
hayati bir yerde duruyor.
Akış, aynı zamanda yüksek performansı yakalama fırsatını sunuyor.
Peki, doğrudan iş tatmini, mutluluk ve yüksek performans yaratan bu eşsiz deneyimi
nasıl sağlayabiliriz ve sürdürebiliriz?


TEGEP'in bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştireceği Eğitim ve Gelişim Zirvesi, 22-23 Ekim 2019 tarihinde, «Akış» teması ile gerçekleşecek.

TEGEP 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 24 - 25 Ekim 2018"Çarpışma"ya dair...

"Yaşadığımız yüzyıl teknoloji ve insanın sıkça karşı karşıya geldiği, çarpıştığı ve iç içe geçtiği bir dönem. Çarpışmalar hem yıkımları hem de doğumları beraberinde getiriyor. Baş döndürücü bir değişim ve dönüşümün içindeyiz. Gelecek bir taraftan bizi büyülerken, diğer taraftan da ürkütüyor. Bu duygular bizi yeniden konumlanmaya, değişmeye ve gelişmeye zorluyor. Öğrenme yeniden tanımlanıyor. Rol ve sorumluluklarımız her gün değişiyor.

Teknoloji ve dijitalleşme büyük bir hızla hayatımızın her alanına nüfuz ederken bir yandan zindelik, dayanıklılık ve yavaşlama kavramlarını konuşuyoruz. Sürekli değişimin yarattığı hız ve karmaşa, bizi her alanda daha çevik ve sade olmaya itiyor. Yapay zeka ve robot teknolojisi tüm iş yapış şeklimizi değiştirmeye adayken işte anlam arayışımız güçlü bir şekilde devam ediyor."


TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi bu yıl, işte tüm bu çarpışmaların getirdiklerini, öğrenme ve gelişim dünyamıza ve biz profesyonellere yansımalarını masaya yatıracak…

TEGEP'in bu yıl sekizincisini gerçekleştireceği Eğitim ve Gelişim Zirvesi, 24-25 Ekim 2018 tarihinde, «Çarpışma» teması ile gerçekleşecek.

TEGEP 7. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 24 - 25 Ekim 2017


İşimiz, tasarladığımız öğrenme deneyimleriyle
SENin gelişimini sağlamak.
Bunun için de SENi daha yakından tanımak istiyoruz.
Yeni iş ortamında,
değişen teknolojilerle,
önceden bildiklerinle,
meraklarınla,
beklentilerinle,
önündeki engellerle,
nasıl öğrendiğini anlamak istiyoruz...
Bazen rollerimiz değişiyor, SENin yerinde biz oluyoruz.
Yeniden öğreniyor, hep gelişiyoruz.
SENin için hep daha iyi olanı birlikte bulmak, yaratmak istiyoruz.
Hangi rolde olursak olalım,
İşimiz de Gücümüz de her zaman SENsin!

TEGEP'in bu yıl yedincisini gerçekleştireceği Eğitim ve Gelişim Zirvesi, 24-25 Ekim tarihlerinde, öğreneni merkeze alan bir içerikle, "İşimiz Gücümüz Sen" temasıyla gerçekleşecek.

TEGEP 6. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 23 - 24 Kasım 2016

İşleri dönüştüren, müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümlerin bulunmasına olanak sağlayan ve kurum kültürünün bir parçası olan sürdürülebilir öğrenme ve gelişim anlayışı, gündemi ve araçları dünya gibi hızla değişiyor...

Öğrenmek için;

Bildiklerini unut,
Değişimi ve yenilikleri gözden kaçırma,
Radikal ol,
Yeni çözümler bul
Farklı bak,
Çevik ol
ve "Yeniden, Yeni'den Öğren"

Tema: “YeniDEN, Yeni’DEN Öğren”
Tarih: 23 - 24 Kasım 2016

TEGEP 5. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 03 - 04 Kasım 2015

Teknolojik ve toplumsal sistemler değiştiği için hepimiz bir tür evrim geçiriyoruz! Bir başka deyişle algılama sistemlerimiz gelişiyor, iletişim yöntemlerimiz çeşitleniyor ve yaşam biçimlerimiz değişiyor. Pek tabi öğrenme şekillerimizde değişiyor. İnsanlık, öğrenme alanında şu ana kadar hiç olmadığı kadar farklı araçlara ve yöntemlere sahip görünüyor. Peki, tüm bu hızlı değişim ve yenilikler, yeni jenerasyonun varlığı, nesiller arasındaki farklılıklar, iş dünyasının öğrenme ortamını nasıl etkiliyor?

TEGEP 5. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde tüm bu konuları, yeni nesil öğrenme ve gelişime temas eden araç, yöntem ve ortamları ele alarak birlikte tartışacağız…

Öğrenme ve gelişim dünyasının nabzı bu yıl 5'inci kez Tegep Eğitim ve Gelişim Zirvesi'nde atacak.

Tema: “Yeni Nesil Öğrenme”
Tarih: 03 - 04 Kasım 2015

TEGEP 4. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 24 Kasım 2014

Bilgiye ulaşmanın çok çeşitli ve kolay yolunun olduğu, teknoloji kullanımının yaygınlaştığı günümüzde öğrenme ve gelişim alanında da pek çok yenilik ve ezber bozan yaklaşımlar ile öğrenme gelişim yolculuklarımızı sürdürüyoruz. Öğrenmenin sürekliliği ve gelişimin yenilikçi yüzü bu alandaki konulara bambaşka açılardan bakmayı zorunlu kılıyor. Bu seneki Zirve'de, yaklaşımda, uygulamada, modellerde yepyeni bakış açılarını birlikte tartışmayı, üretmeyi ve öğrenmeyi hedefliyoruz.

Tema: TERS YÜZ
Tarih: 24 Kasım 2015

TEGEP 3. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 27 Kasım 2013

Geleceği görünür kılmaktır. Görmek algılamak, görmek anlamaktır; görerek yol alınır, hedefe görebilenler ulaşır. Işık bilgidir ve asıl olan geçmişten gelen yansımaları dikkate alarak olabilecek en güçlü ışığı üretmek ve geleceğin bilgisini açığa çıkarmaktır.

Kendisinden başlayarak "görebilen" ve "bilebilen" İNSANlar yaratmaktır eğitim ve gelişim profesyonellerinin varlık nedeni. Işık olan insanlar, ışık yayan, ışığı görebilen, ışığın gösterdiğini görebilen insanlar… Geçmişi bilen, bugünü anlayabilen ve geleceği seçebilen insanlar…

Tema: “Geleceğe Işık Tutmak!”
Tarih: 27 Kasım 2013

TEGEP 2. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 27 Kasım 2012

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Eğitim ve Gelişim Zirvesi” iş dünyasından büyük ilgi gördü. 350’den fazla profesyonelin izleyici olarak katıldığı etkinlik, 27 Kasım’da, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Zirve , ” İlham Veren Eğitim ve Gelişim Uygulamaları” temasına paralel olarak sunulan zengin içeriği ile katılımcılardan tam not aldı. Kongrenin açılışında bir konuşma yapan TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği Başkanı Dr. Ayhan Artar: bir düşünce platformu olarak yola çıkan TEGEP’in, eğitime gönül veren birçok profesyoneli bir araya getiren uluslararası ve böylesine büyük bir kongre gerçekleştiriyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek katılımcılara ve TEGEP’lilere teşekkür etti.

Konferansın merakla beklenen yabancı konuklarından olan ECLF Kurucu Başkanı Roland Deiser "Ağ Tabanlı Dünyada Rekabet İçin Liderlik Zorlukları" adlı sunumunda özellikle hızla gelişen sosyal medyanın yeni nesil liderlerde ne gibi yeni yetkinlikler gerektirdiği üzerinde durdu. Sosyal medyanın kurumlardaki algısı ve ne ölçüde kullanıldığına dair çeşitli araştırma sonuçlarını da paylaşan Deiser, liderlerin kendi sosyal hesaplarını kullanmaları gerektiğini, kendi networklerini yönetmenin de şirket yönetimi kadar önemli olduğunu vurgulayarak bu konuda gerekirse liderlere eğitim desteği de verilebileceğini belirtti.

Warren Wright; "Değişim, yüzmeyi öğrenmek gibidir. Kendinizi suya atmanız gerekir" Konferansın bir diğer yabancı konuğu olan Eğitim ve Gelişim Danışmanı Warren Wright değişimin önemine değinerek, özellikle potansiyeli dinamik değer haline getirebilmek ve daha verimli is yapabilmek için çalışanların sürekli eğitim ve gelişim araçlarıyla desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

UnicreditGroup’tan Sertaç Yeltekin ve Huawei Üniversitesi’nden Li Zheng Zirve’nin yurtdışından katılan ve ilgiyle izlenen diğer konuşmacıları arasındaydı.

Türkiye’nin önde gelen kurumsal akademilerin yöneticilerinin söz aldığı Kurumsal Akademi Kurma ve Yönetme konulu panelde insanları hızlıca bilgiye ulaştıran aynı zamanda diğer insanlara bağlayan yapılar kurmanın önemi vurgulanarak, kurumsal akademi tasarlama sürecinde gidilmesi gereken yollar anlatıldı.

Keypad uygulamalarının yer aldığı zirvede Eğitim Departmanı Kurma Atölyesi konulu bir atölye çalışması da yapıldı.

Eğitim alanında KOBİ’leri desteklemeye devam eden TEGEP tarafından Zirve’de KOBİ ödüllerinin de ikincisi verildi.


Tema: İlham Veren Eğitim ve Gelişim Uygulamaları

Tarih: 27 Kasım 2012

TEGEP 1. Eğitim ve Gelişim Zirvesi 21 Eylül 2011

Kurumlar, eğitimciler, akademisyenler ve eğitim alanlardan oluşan paydaşlarımızla iş birliği içinde fikir üreterek, araştırma ve geliştirme yaparak, ilkeler belirleyerek, ülkemizde öncü ve yerel bir öğrenim kültürünün tüm toplumda yayılmasını sağlamak vizyonuna sahip olan Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) olarak biz, eğitim ve gelişimin geleceğini birlikte şekillendirmeye çalıştığımız çalıştayımız ardından, Türk Telekom Akademi tarafından ve TEGEP desteği ile 1. Eğitim ve Gelişim Zirvesi ücretsiz olarak gerçekleştirildi.


Tema: Değerlerle Eğitmek
Tarih: 21 Eylül 2011

Okunma Sayısı: 26919 Diğer ZİRVE