MENÜ 

Vildan KORKMAZYÜREK

17 Ağustos 2021 Salı

Oyak Grup
Öğrenme ve Gelişim Direktörü

Kariyerine Demircioğlu Şirketler Grubunda Müşteri Temsilcisi olarak başladı. Daha sonra 1999 yılında Turkcell’de sırasıyla Turkcell Bölge Ofislerinde Müşteri Temsilciliği, Müşteri İlişkileri Departmanı Eğitim Bölümünde Eğitim Sorumlusu ve Turkcell Akademi’de Account Management görevlerini yürütmüştür. Eğitim tasarımı, geliştirme uygulama, ölçme değerlendirme sistemlerinin kurulması gibi çeşitli projelerde görev almıştır.

2008 yılında Doğuş Otomotiv’de İnsan Kaynakları Eğitim Yöneticisi olarak görevine başladı. 2017’ye kadar tüm Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto çalışanlarının eğitim gelişimlerinden sorumlu yönetici olarak, liderlik gelişim programlarından yetenek yönetimine, yetkinlik gelişim programlarından mentorluk gelişim programlarına, eğitim yönetim sisteminden ölçme değerlendirme sistemlerine kadar pek çok öğrenme gelişim proje/programını hayata geçirdi ve yürüttü. Aynı zamanda kurduğu eğitim yönetim sistemi ve mentorluk sistemi ile kurumuna global ölçekte ödüller kazandırdı.

2017 yılı başlarında Arkas Holding’de Arkas Akademi Yetenek ve Gelişim Müdürü olarak görevine başladı. Arkas çalışanlarının eğitim gelişiminden sorumlu olarak tüm Arkas Akademi’nin öğrenme ve gelişim çalışmalarını yürüttü. Arkas Akademi’de de global ölçekte ödüller kazanan projeleri hayata geçirdi. 2020 yılı itibarı ile Arkas Akademi Koordinatörü olarak görevini yürüttü.

2021 Temmuz itibarı ile Oyak Grup’ta Öğrenme ve Gelişim Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Erickson Koçluk ve Eğiticinin Eğitimi sertifikalarına sahip olan Vildan Korkmazyürek, iç eğitmenlik ve iç koçluk çalışmalarını çalıştığı kurumlarda gönüllü olarak yürütmektedir.

5. Dönem TEGEP Yönetim Kurulu Üyeleri arasındadır.
.

Okunma Sayısı: 820 Diğer TEGEP YK